Yükleniyor...

Chainlink’te Balinalar Kaçıyor: Popüler Altcoin’e Düzeltme mi Geliyor?

Merkeziyetsiz oracles token'ları olan LINK ve BAND; tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ancak yükseliş trendleri yakında nihayete erebilir.

33 Grafik Bilgisayar Mobil Ekran Bantsiz 1280x640

Merkeziyetsiz oracles token’ları olan LINK ve BAND; tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ancak yükseliş trendleri yakında nihayete erebilir.

Chainlink, balinalar piyasadaki token’larını geri çekerken ayın başından bu yana %127’nin üzerinde artış gösterdi. Aynı şekilde Band Protokolü de %330’un üzerine yükseldi. Bu altcoin’lerin arkasındaki artan satış baskısı göz önüne alındığında, bir düzeltme yakın görünüyor.

Yatırımcılar, Chainlink’in LINK ve Band Protocol’ün BAND tokenlerinde ezici bir şekilde yükseliş gösteriyor. Yine de farklı zincir içi ölçümler, bu oracle token’larının aşağı doğru yolculuk için bağlı olduğunu gösteriyor.

LINK Balinaları Portföylerini Boşaltıyor

Geçtiğimiz haftalarda Chainlink, kripto para dünyasının tozunu attırdı.

Merkeziyetsiz oracles token’ı ayın başından bu yana %127,5 oranında artarak yükseliş eğilimini sürdürüyor. Hızlı fiyat hareketi LINK’in, fiyatlar son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17.7 doların üzerine çıkınca kripto paraların yıldızı oldu.

Chainlink, genel kripto para piyasasında kapitalizasyon bazında %4 ile,beşinci sırada yer aldı.

LunarCRUSH verileri, sosyal medyada LINK ile ilgili aramaların sayısının Ağustos ayında da arttığını ortaya koyuyor. Toplulukta bu ay şu ana kadar 410 milyondan fazla sosyal etkileşim kaydedildi. Daha da önemlisi, tüm sosyal etkileşimlerin kabaca %68’i Chainlink ile ilgili yükselişe geçti.

Bununla birlikte, farklı sosyal medya ağlarında LINK çevresinde yükselen popülerlik, yine de endişe verici olarak görülüyor.

Genellikle piyasa katılımcıları, devam eden bir pump nedeniyle belirli bir kripto para birimine giderek ilgi gösterdiğinde; bu durum dik düzeltmelere yol açma eğilimindedir.

Halk arasında “balinalar” olarak bilinen Chainlink’te milyonlarca doları olan büyük yatırımcılar, önemli bir gerilemenin yüksek olasılığının farkında görünüyorlar. Santiment’in tablosu, ağdaki en büyük balinaların bazılarının son birkaç hafta içinde çok sayıda token yükünü boşalttığını gösteriyor.

30 Temmuz’dan bu yana, 1 milyon ila 10 milyon LINK tutan adreslerin sayısı önemli ölçüde azaldı. Kabaca üç balina ağdan ayrıldı ve kısa sürede %5,9 düşüş gösterdi.

Chainlink’in arkasındaki büyük yatırımcıların sayısındaki son düşüş, ilk bakışta önemsiz görünebilir. Yine de, bu balinaların bu token’da 17 milyon ila 170 milyon dolar arasında kaldığı düşünüldüğünde, satış baskısındaki ani artış milyonlarca dolara dönüşebilir.

Bir düzeltme durumunda, IntoTheBlock’un “Paranın Küresel Giriş / Çıkış” (GIOM) modeli, Chainlink’in altında tutabilecek çok önemli bir tedarik duvarı olduğunu ortaya koyuyor. Bu zincir üstü metriğe dayanarak, yaklaşık 28.000 adres daha önce yaklaşık 42 milyon LINK yaklaşık 12,35 dolar satın almıştı.

Böylesine önemli bir ilgi alanı, satış baskısının bir kısmını absorbe etme yeteneğine sahip olabilir. Bu fiyat aralığındaki sahipleri muhtemelen uzun pozisyonlarında karlı kalmaya çalışacaklardır.

Karlı yatırımlarının kırmızıya döndüğünü görmemek için daha fazla token bile satın alabilirler.

Chainlink’in şu anda fiyat keşif modunda olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, daha fazla ilerleme olasılığı söz konusu olamaz.

Fibonacci geri çekilme göstergesi, satın alma siparişleri birikmeye devam ederse bu kripto para biriminin 22 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Milyonlarca BAND Token’ı Borsalarda!

Chainlink gibi, Band Protokolü de büyük bir popülerliği beraberinde getirdi.

Yerel token BAND, Ağustos ayının başından bu yana fiyatında %330’dan fazla artış gördü. Bugün itibariyle, token’ın yılbaşından bugüne kadar %8.870’in üzerinde getirisi var.

Bu kripto para biriminin yayınladığı büyük kazanımlara rağmen, ağına katılan yeni günlük adreslerin sayısı azaldı. Santiment’in pazarlama ve sosyal medya direktörü Brian Quinlivan’a göre, fiyatlar ve ağ büyümesi arasındaki bu tür bir farklılık endişelenecek bir şey.

Quinlivan, ağ büyümesinin “en doğru fiyat habercilerinden biri” olduğunu savunuyor.

Zaman içinde kullanıcı benimsemesindeki artış, analistlerin herhangi bir kripto para biriminin sağlığını ve iyiliğini anlamasına yardımcı olabilir.

“Genel olarak, artan ağ büyümesi çoğu durumda, zaman içinde herhangi bir projenin fiyatının yükselmesine yol açar. Diğer taraftan, yeterince uzun bir süre için azalan ağ büyümesi, genellikle yeni oluşturulan adreslerin sürekli olarak token veya token’ın  akışına girmesiyle birlikte gelecekteki bir düşüş fiyatı gösterebilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner