Yükleniyor...

Chainlink’in (LINK) Vahşi Fiyat Artışının Arkasında Ne Var?

Messari araştırmacısı Wilson Withiam, Chainlink'in (LINK) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasının önemli bir nedenini ortaya koydu.

chainlink

Messari araştırmacısı Wilson Withiam, Chainlink’in (LINK) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasının önemli bir nedenini ortaya koydu.

Chainlink (LINK), CoinMarketCap verilerine tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı: 17.62. LINK ufak bir düşüş yaşasa da yazının yazıldığı sırada 17.14 dolardan işlem görüyordu. Dünden beri yaşanan yükseliş kripto para biriminin Bitcoin Cash’i (BCH) devirerek CoinMarketCap’te ilk beşe girmesine izin verdi. LINK’in yılbaşından bugüne yüzde 628’lik rallisi şüphecilerin kafalarını karıştırırken, Messari’nin araştırmacısı Wilson Withiam bunun arkasında bir ana neden olduğu sonucuna varıyor: Başarılı ortaklıklar.

Chainlink, etkileyici bir anlaşma listesi oluşturarak merkezi olmayan oracle’larını endüstri standardı haline getirmeyi çoktan başardı. Withiam’in tahminlerine göre 200 projeye ulaşmaya da çok yakınlar. Başlıca DeFi oyuncuları (Kyber Network, Synthetix, AVA), Tezos ve hatta Google Cloud ekibi, veri akışlarını kullanmak için Chainlink ile güçlerini birleştirdi. LINK’in performansına bakıldığında, bu yaklaşımın Tron CEO’su Justin Sun tarafından yapılan duyurulardan çok daha başarılı olduğu kanıtlandı.

Ripple ile Karşılaştırdı

Chainlink, yatırımcıların ilgisini sürdürmek için yeni ortakları tanıtma şekli konusunda Ripple ile karşılaştırılıyor.

Withiam, akıllı sözleşme platformlarının güçlü bir geliştirici topluluğu oluşturarak rekabet avantajı elde etmeleri için farklı bir yol seçtiğini söylüyor:

“Her sektörün ideal bir pazara giriş stratejisi vardır. Akıllı sözleşme platformları, sağlam ve tutkulu bir geliştirme topluluğu oluşturmaya çalıştı. Token ağırlıklı yönetişime sahip DeFi projeleri, token’ları doğru katılımcının elinden almalıdır. “

Rakip bir oracles platformu olan Band Protocol, benzer bir pazarlama stratejisini benimsedi ve bu da BAND için %6000’lik bir ralli ile sonuçlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner