Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Changpeng Zhao Çin'in Kripto Para Birimi Hakkında Konuştu

Changpeng Zhao Çin’in Kripto Para Birimi Hakkında Konuştu

ABONE OL:google-news

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dijital Renminbi tokeninin (RMB) blockchaine dayanacağını öngörüyor. BlockShow Asia 2019’da konuşan CZ, Çin Halk Bankası’nın gelişimindeki dijital para birimi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Bu para biriminin detayları resmi olarak bilinmemektedir. Kesinlikle (merkez bankası tarafından verileceği gibi) Bitcoin kadar yerelleştirilmeyecek, ancak CZ bunun RMB’nin blockchain tabanlı bir sürümü olacağını düşünüyor. Nedenini ise şöyle açıkladı: “Çin hükümeti RMB’nin etkisini küresel olarak zorlamak istiyor. RMB’nin ABD doları ile rekabet edebilmesini istiyorlar. Bunu yapabilmek için daha fazla özgürlüğe sahip olmaları için bu para birimlerini zorlamaları gerekiyor. ”

Zhao: Sahip Olmamaktan Daha İyi

CEO Zhao, Blockchain temelli para birimleri arasında genel olarak daha fazla seçeneğe sahip olmanın liyakatini tartışmaya devam ederek, “Sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir. Stabil paralara sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir. Libra’ya sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz ay, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, ülkeyi blockchain teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmaya çağırdı. Özellikle Bitcoin veya diğer kripto para birimleri hakkında bir konuşma yapmadı, ancak CZ mesajın endüstriye bir bütün olarak olumlu etkiler getirdiğini düşünüyor.

Zhao, “Daha önce blockchain‘e gülmekten hoşlananlar arasından iletişim kurduğum herkes artık blockchain’i anlıyor. Sanırım bu sektörümüz için büyük bir işaret. Blockchain hakkında bir şey öğrendiğinde, Bitcoin hakkında da bir şeyler öğrenmen gerekir. Akıllı sözleşmeleri öğrenirseniz, Ethereum‘u öğrenmeniz gerekecektir” diye konuştu.

Bitcoin fiyatı, Xi’nin geçen ay yaptığı açıklamaların ardından yükseldi. Bazı yatırımcılar Çin dijital para biriminin 2-3 ay içinde çıkacağını tahmin ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar