Yükleniyor...

Changpeng Zhao Çin’in Kripto Para Birimi Hakkında Konuştu

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), dijital Renminbi tokeninin (RMB) blockchaine dayanacağını öngörüyor.

zhao

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dijital Renminbi tokeninin (RMB) blockchaine dayanacağını öngörüyor. BlockShow Asia 2019’da konuşan CZ, Çin Halk Bankası’nın gelişimindeki dijital para birimi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Bu para biriminin detayları resmi olarak bilinmemektedir. Kesinlikle (merkez bankası tarafından verileceği gibi) Bitcoin kadar yerelleştirilmeyecek, ancak CZ bunun RMB’nin blockchain tabanlı bir sürümü olacağını düşünüyor. Nedenini ise şöyle açıkladı: “Çin hükümeti RMB’nin etkisini küresel olarak zorlamak istiyor. RMB’nin ABD doları ile rekabet edebilmesini istiyorlar. Bunu yapabilmek için daha fazla özgürlüğe sahip olmaları için bu para birimlerini zorlamaları gerekiyor. ”

Zhao: Sahip Olmamaktan Daha İyi

CEO Zhao, Blockchain temelli para birimleri arasında genel olarak daha fazla seçeneğe sahip olmanın liyakatini tartışmaya devam ederek, “Sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir. Stabil paralara sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir. Libra’ya sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz ay, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, ülkeyi blockchain teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmaya çağırdı. Özellikle Bitcoin veya diğer kripto para birimleri hakkında bir konuşma yapmadı, ancak CZ mesajın endüstriye bir bütün olarak olumlu etkiler getirdiğini düşünüyor.

Zhao, “Daha önce blockchain’e gülmekten hoşlananlar arasından iletişim kurduğum herkes artık blockchain’i anlıyor. Sanırım bu sektörümüz için büyük bir işaret. Blockchain hakkında bir şey öğrendiğinde, Bitcoin hakkında da bir şeyler öğrenmen gerekir. Akıllı sözleşmeleri öğrenirseniz, Ethereum’u öğrenmeniz gerekecektir” diye konuştu.

Bitcoin fiyatı, Xi’nin geçen ay yaptığı açıklamaların ardından yükseldi. Bazı yatırımcılar Çin dijital para biriminin 2-3 ay içinde çıkacağını tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner