Yükleniyor...

Craig Wright Yine Yanıldı!

Bitcoin‘in arkasındaki gizemli isim "Satoshi Nakamoto" olduğunu iddia eden ve bunu kanıtlayamamasından dolayı dalga konusu olan Craig Wright, geçmişte yaptığı bir tahmininde daha tutarlı öngörüde bulunamamış oldu.

Craig Wright Yine Yanıldı

Bitcoin‘in arkasındaki gizemli isim “Satoshi Nakamoto” olduğunu iddia eden ve bunu kanıtlayamamasından dolayı dalga konusu olan Craig Wright, geçmişte yaptığı bir tahmininde daha tutarlı öngörüde bulunamamış oldu.

Wright, 2018’in Kasım ayında attığı bir tweet’inde Bitcoin ve Litecoin’in yaklaşık 1 yıl sonra öleceğini iddia etmiş, SegWit protokolünün her iki ağada eklenmesinin ardından iki kripto para birimininde geri dönülmesi imkansız bir şeye döndüğünü ileri sürmüştü. Kasım ayıyla birlikte Bitcoin ve Litecoin’in hiçbir şekilde işlev göstermeyeceğini iddia eden Wright, her iki kripto para biriminin de eninde sonunda öleceğini belirtmişti. Nitekim Kasım ayının ortasına gelirken Bitcoin ve Litecoin’in mevcudiyetini güçlü bir şekilde koruduğu görülüyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, bugün Bitcoin’in toplam piyasa değeri 159 milyar dolar iken, Litecoin’in toplam piyasa değeri 3.9 milyar dolar.

Craig Wright, zaman zaman yaptığı çıkışlarla adından sık sık söz ettiriyor. Geçtiğimiz tarihlerde de yine Twitter’dan skandala imza atan Wright, Hodlonaut kullanıcı isimli Peter McCormack’ı kendisine sahtekar dediği için dava etmiş ve kripto topluluğundan büyük tepki toplamıştı. Wright’ın bu hamlesine büyük tepki gösteren isimlerden birisi de Binance CEO’su Changpeng Zhao oldu. Zhao o tarihlerde Bitcoin SV’yi Binance’tan delist etti.

Wright’ın en büyük sorunlarından olan Dave Kleiman davası ise halen görülmeye devam ediyor. Wright, dava kapsamında aldığı yenilgi sonrası 500.000 Bitcoin’lik tutarı ödeyemeyeceğini belirtmiş ve dolaylı yoldan da olsa Satoshi Nakamoto olmadığını da itiraf etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner