Anasayfa Blockchain CFTC Başkanından ABD'ye Blockchain Eleştirisi

CFTC Başkanından ABD’ye Blockchain Eleştirisi

Salı günü düzenlenen bir konferansa katılan Amerikan Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı Heath Tarbert, yaptığı açıklamada, ABD’nin Blockchain teknolojisi konusunda liderliği ele alması gerektiğini söyledi. ABD’nin Blockchain konusunda pek aktif olmadığını ifade eden Tarbert, gelecekte bu yaklaşımın değişmesi gerektiği görüşünde.

Tarbert, şu anda ülkede düzenlemeler konusunda sıkıntılar yaşandığını kabul ederken,  ABD’deki kurumların yeni teknolojilere ve inovatif gelişmelere karşı daha ılımlı bir tavır takınması gerektiğini kaydetti.

CFTC olarak Blockchain ve dijital ürünlerin finansal dünyayı baştan aşağı değiştirebileceği görüşünde olduklarını belirten Tarbert, ABD’in bu alanda artık liderliği ele alması gerektiğini açıkladı. Ülkesinin Blockchain ve dijital ürünler konusunda dünyaya liderlik yapabilecek güçte ve kudrette olduğunu ifade eden Tarbert, bunu yapabilmek için artık harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Düzenlemeler konusunda CFTC’nin üzerine düşeni yapmaya hazır olduklarına da değinen Tarbert, gelecekte bu konunun üzerine daha fazla eğilinmesi gerektiğini ifade etti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın, Görüşlerinizi Paylaşın

Bizi Takip Edin

734BeğenenlerBeğen
124TakipçilerTakip Et
10,698TakipçilerTakip Et
45AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto para haber sitesi Coinkolik'ten kripto para dünyasındaki güncel haberleri günlük alın.

*Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımıza söz veriyoruz.

Gizlilik Politikası