Yükleniyor...

CFTC Başkanından ABD’ye Blockchain Eleştirisi

Salı günü düzenlenen bir konferansa katılan Amerikan Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı Heath Tarbert, yaptığı açıklamada, ABD'nin Blockchain teknolojisi konusunda liderliği ele alması gerektiğini söyledi.

CFTC Başkanından ABDye Blockchain Eleştirisi

Salı günü düzenlenen bir konferansa katılan Amerikan Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı Heath Tarbert, yaptığı açıklamada, ABD’nin Blockchain teknolojisi konusunda liderliği ele alması gerektiğini söyledi. ABD’nin Blockchain konusunda pek aktif olmadığını ifade eden Tarbert, gelecekte bu yaklaşımın değişmesi gerektiği görüşünde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tarbert, şu anda ülkede düzenlemeler konusunda sıkıntılar yaşandığını kabul ederken,  ABD’deki kurumların yeni teknolojilere ve inovatif gelişmelere karşı daha ılımlı bir tavır takınması gerektiğini kaydetti.

CFTC olarak Blockchain ve dijital ürünlerin finansal dünyayı baştan aşağı değiştirebileceği görüşünde olduklarını belirten Tarbert, ABD’in bu alanda artık liderliği ele alması gerektiğini açıkladı. Ülkesinin Blockchain ve dijital ürünler konusunda dünyaya liderlik yapabilecek güçte ve kudrette olduğunu ifade eden Tarbert, bunu yapabilmek için artık harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Düzenlemeler konusunda CFTC’nin üzerine düşeni yapmaya hazır olduklarına da değinen Tarbert, gelecekte bu konunun üzerine daha fazla eğilinmesi gerektiğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x