Yükleniyor...

Charles Hoskinson, ADA Yakımı Hakkında Konuştu

Charles Hoskinson, diğer kripto para projelerinden farklı olarak ADA yakmanın imkansız olduğunu söyledi.

Charles Hoskinson, diğer kripto para projelerinden farklı olarak ADA yakmanın imkansız olduğunu söyledi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun belirli bir miktarda ADA sahibi olmadığını ve bu nedenle bu tip bir yakım gerçekleştirilemeyeceğini söyledi.

Charles Hoskinson, ADA Yakmanın İmkansız Olduğunu Söylüyor

Charles Hoskinson, ADA yakmanın Cardano savunucularının mülkünü yok etmek anlamına geleceğini söyleyerek kendisine yöneltilen eleştiriye yanıt verdi.

Hoskinson, diğer kripto para projelerinin bazen kurucular tarafından kontrol edilen önceden hazırlanmış tokenlara sahip olduğunu söyledi. Bu projeler, likiditenin düştüğü dönemlerde büyük miktarlarda token yakımı gerçekleştirerek varlığın değerini manipüle etmeyi amaçlarlar. Hoskinson’a göre Cardano, böyle bir varlığa sahip değil.

Hoskinson’a göre tüm ADA token’ları ADA sahiplerine ve SPO’lara (Stake Pool Operators) ait. Kullanıcıların ADA’dan ödüller kazandığını hatırlatan Hoskinson, ADA yakmanın kullanıcıların mülkünü çalmak anlamına geleceğini vurguladı.

Token yakmak, token’ları harcanamayacakları ve geri çekilemeyecekleri cüzdanlara gönderip onları kilitlemek anlamına gelir.

Cardano’nun aksine Shiba Inu topluluğu sıklıkla token yakımı gerçekleştiriyor. Bazı topluluk üyeleri belirli periyotlarla SHIB yakımı gerçekleştiriyor.

Shibburn’ün verilerine göre yakılan token miktarı zaman zaman bir haftada milyarlara ulaşabiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner