Yükleniyor...

Checkout.com Yeni Kripto Ödeme Ürünlerine Bakıyor

40 Milyon dolarlık fintech firması Chechkout.

Checkout.com Yeni Kripto Odeme Urunlerine Bakiyor

40 Milyon dolarlık fintech firması Chechkout.com, ayı piyasasına rağmen yeni kripto ödeme ürünlerine gözlerini çevirmiş durumda.

Londra merkezli şirket, kriptoda yeni ödeme yöntemini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu yöntemde işçilerin ödemelerini kripto olarak bir dijital cüzdanda almasını hedefliyor. Checkout.com kripto operasyon yöneticisi Jess Houlgrave’e göre, yatırımcıların online ödemede böylelikle kripto kabul etmeye daha sıcak bakabilirler.

Houlgrave sözlerine şunları da ekledi:

Yıl sonuna kadar bu ikisinden en az birine; yani ya ödemeleri kripto ile yapan ya da kripto ile ödeme kabul etmeye pilotluk yapan bazı yatırımcılarımız olacak.

Londra merkezli fintech şirketi Checkout.com 2018’den beri kripto para ile ödeme alınabilmesinin yolunu açmak için kripto para firmalarıyla beraber çalışıyor. Şirketin operasyon yöneticisi Jess Houlgrave, şirketin en büyük 15 kripto para borsasından 12’si ile çalıştığını aktardı.

Şirket bu yıl kripto çalışmalarını ikiye katladı. Checkout.com’un mekanikleri yönetmesiyle, iş veren müşterilerinin stablecoin şeklinde kart ile yapılabilecek bir ödeme yöntemi geliştirdi. Böyle bir ödeme yöntemi, mali durumlarını genellikle stablecoin kullanarak yöneten kripto firmaları için özellikle yararlı olabilir. Houlgrave, Checkout.com’un ürünü duyurmadan önce 300 milyon dolarlık stablecoini güvenceye aldığını ve şimdi bunun birkaç kat daha fazla olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner