Yükleniyor...

CHZ Coin Nedir? CHZ Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda CHZ coin nedir, kripto para birimi Chiliz (CHZ) nedir, CHZ coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

chiliz chz coin nedir chiliz chz yorum ve 13922595 6126 amp

Bu yazımızda CHZ coin nedir, kripto para birimi Chiliz (CHZ) nedir, CHZ coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte CHZ coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Chiliz, spor kulüpleri ve küresel hayran kitleleri arasındaki pasif ilişkiyi tokenleştirme yoluyla dönüştürme girişimidir. CHZ, spor ve eğlence için bir yardımcı program tokenidir.

Fan Token’ların amacı taraftar odaklı olmak ve seyircilerin spor kulüplerine aktif olarak katkıda bulunmalarını sağlamaktır.

Fan Token’lar, Chiliz kurum içi borsasında CHZ’ye karşı takas edilebilir.

Token oldukça likit ve piyasadaki en büyük borsalardan bazılarında işlem görüyor ve yayınlandığı sırada CoinMarketCap’te 38. sırada yer alıyor.

Chiliz (CHZ) Coin Nedir?

Chiliz, sporseverlerin favori takımlarıyla benzersiz deneyimler yaşamalarını sağlayan bir kripto para birimidir. 

Yıllık aboneliğin taraftarlara erken bilet ve kulüp oy haklarına erişim sağladığı İspanyol futbol takımlarının sosyolarından ilham alan Chiliz, taraftarlar ve favori spor takımları arasında yeni bir tür doğrudan etkileşim sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor.

Taraftarlar, Chiliz deneyiminin yerel kripto para birimi olan CHZ tokenini kullanarak favori takımlarının Taraftar Tokenlarını satın alabilirler. Taraftar Tokenları, Chiliz deneyimine güç veren kalabalık yönetim platformu olan Socios.com aracılığıyla CHZ için satın alınabilir.

Chiliz ile ortak olan her takım, Taraftar Tokenlarının sahiplerine sağladığı gerçek dünya deneyimlerini özelleştirebilir. Taraftar Tokenları ayrıca sahiplerine yeni forma tasarımları, kutlama şarkıları, stadyum isimleri ve bazı durumlarda başlangıç ​​kadroları üzerindeki kararlar gibi takım tarafından sunulan kararlar üzerinde etki yetkisi verebilir.

Chiliz’den önce taraftarlar, favori takımlarıyla yalnızca maç izleyerek veya ürün satın alarak etkileşim kurabilirdi. Chiliz ve ilişkili Taraftar Tokenları, spor fanatiğine favori takımlarının operasyonlarında aktif bir varlık ve karar verme süreci üzerinde benzersiz bir etki sağlar. 

Bu arada Chiliz, en sadık destekçilerine benzersiz deneyimler sunarken spor franchise’larının hayran kitlelerinden yeni yollarla para kazanmalarına izin veriyor.
 

Chiliz’i Kim Yarattı?

Chiliz Malta’da merkezlidir ve şu anki CEO’su Alexander Dreyfus tarafından kurulmuştur. Dreyfus, seyahat ve eğlence endüstrisinde birden fazla iş kurmuş bir seri girişimcidir.

Chiliz ortakları arasında NBA eski Başkan Yardımcısı Sam Li, espor takımı Vitality’nin CEO’su Nicolas Maurer ve dünyanın en büyük video oyunu yayıncılarından biri olan Dr. DisRespect yer alıyor.

Chiliz, 2018’de FBG Capital, Binance ve OK Blockchain Capital’in katılımını içeren özel bir token satışı yoluyla 66 milyon doların biraz üzerinde para topladı.

chiliz chz fiyatlarinda rekor artis herkesi sasirtti
CHZ

Chiliz Nasıl Çalışır?

CHZ tokeni, hem Ethereum blok zincirinde bir ERC20 tokeni olarak hem de Binance Akıllı Zincirinde bir BEP2 tokeni olarak çalışır. CHZ tokenleri, platformun kendi borsası Chiliz.net’ten satın alınabilir.

Bir taraftar CHZ tokenlerini satın aldığında, onları favori takımlarının Taraftar Tokenlarını Socios.com’dan satın almak için kullanabilir. 

FC Barcelona, ​​Golden State Warriors basketbol takımı ve Aston Martin Cognizant Formula1 takımı da dahil olmak üzere dünya çapında düzinelerce takım ve spor organizasyonu, sadık destekçileri için Taraftar Token Teklifleri (FTO’lar) düzenledi. Her franchise, Taraftar Token’ının fiyatını, tedarikini, dağıtımını ve Taraftar Token’ın sağladığı özel ödülleri ve yetenekleri özelleştirebilir. Örneğin Taraftar Tokenları, özel toplantı ve selamlamalara, hatıralara ve her takımın yönüne ilişkin doğrudan oylama kararlarına erişmek için kullanılabilir. 

Daha da önemlisi, Taraftar Tokenları takımın performansına bağlı olarak yakılabilir veya dolaşımdan çıkarılabilir, yani maç kazanma veya puan kazanma gibi sonuçlar Taraftar Tokenlarını daha kıt ve dolayısıyla daha değerli hale getirebilir.

Proof of Authority (PoA)

Taraftar Tokenları, Socios yan zincirinde bir Proof of Authority konsensüs algoritması aracılığıyla oluşturulur ve doğrulanır. 
PoA, ağın doğruluğunu desteklemek için dağıtılmış bir anonim node ağı yerine daha az sayıda onaylanmış doğrulayıcıya güvenmek yerine, İş Kanıtı veya Hisse Kanıtı gibi diğer fikir birliği algoritmalarından farklı çalışır.
 

PoA daha az merkezi olmayan bir fikir birliği yöntemi olarak kabul edilirken, genellikle daha ölçeklenebilir ve verimli olmak isteyen blok zincir ağları tarafından kullanılır. Energy Web Token (EWT) ve VeChain (VET), Proof of Authority konsensüs mekanizmasını kullanan diğer platformların örnekleridir.

Oracle’lar

Chiliz, akıllı sözleşmelere gerçek dünya verileri sağlayan bir hizmet olan merkezi olmayan oracle ağı Chainlink ile bir ortaklık duyurdu. Bu ortaklık sayesinde Chiliz, oyuncu kilometre taşları veya şampiyonluk galibiyetleri gibi özel etkinlikleri neredeyse gerçek zamanlı olarak anmayı amaçlayan benzersiz tokenler (NFT) yaratmayı amaçlıyor.

CHZ’i Değerli Yapan Nedir?

CHZ, spor hayranlarının favori takımlarının ve organizasyonlarının Taraftar Tokenlarını satın almalarına olanak tanıyan birincil değişim aracıdır.

Diğer birçok kripto para birimi gibi, toplam CHZ arzı sınırlıdır, yani maksimum 8,8 milyar CHZ tokeni olabilir.

CHZ Coin Yorum ve Geleceği

Favori takımları ve organizasyonları üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmakla ilgilenen spor hayranları, CHZ tokeninde değer bulabilir.

Favori takımlarıyla özel ödüllere ve avantajlara erişmek isteyenler, CHZ satın almakla da ilgilenebilirler.

Chiliz platformunun sağladığı yeni hayran etkileşim deneyimlerinde değer gören yatırımcılar, CHZ tokenleri satın almak isteyebilir.

CHZ 1Y graph coinmarketcap
CHZ coin grafiği

CHZ Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CHZ Coin 4.71 TL TL’den işlem görüyor. CHZ Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -3.82% değişim gösterdi. CHZ Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 254,529,479 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 1,299,402,185 $ dolar seviyesinde.

CHZ Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CHZ Coin 0.146138 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle CHZ Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0.8915 dolarla kaydetti. Bununla birlikte CHZ yılın en düşük seviyesini ise 0.03291 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner