Yükleniyor...

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz, 14 Şubat 2018 tarihinde piyasaya sürülen ve Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından ortaya çıkarılan bir kripto para birimidir.

Chiliz

Chiliz, 14 Şubat 2018 tarihinde piyasaya sürülen ve Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından ortaya çıkarılan bir kripto para birimidir. Özellikle spor ve e-spor dünyasındaki birçok platformda kullanılan, CHZ kısaltmasına sahip bir kripto para birimidir. CHZ, Socios.com platformunun hizmet token’ıdır.

CHZ Nedir?

CHZ Ethereum ağı üzerinde oluşturulan bir ERC-20 token’ıdır. Blokzinciri tabanlı araçlara sahip olan bu coin kullanıcılarının eğlence ve spor kuruluşları ile onlarının izleyicileri arasında etkileşim kurmalarını, onlardan para kazanmalarını sağlar. Bu sayede taraftarların coin kullanımı ile takımda alınan kararlarda söz hakkı olması amaçlanmaktadır. CHZ, taraftarların markalı NFT satın almalarını sağlayan para birimidir. Socios, NFT pazarında kabul edilen tek para birimidir.

Taraftarlar, Fan Token olarak adlandırılan spor kulüplerine özel üretilmiş kripto paraları platformun dijital varlığı olan CHZ ile satın alabilir. Chiliz, Ethereum blokzincirinde akıllı kontrat olarak üretilmiş bir dijital varlıktır. Taraftalar, satın aldıkları CHZ ile, spor kulüplerine özel olarak üretilen ve Chiliz platformunda satışa çıkan dijital varlıkları satın alabilir. 

Chiliz 1

Chiliz (CHZ), Ethereum blokzincirinde üretilen dijital varlıktır ve ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilmektedir. Kulübünüzün taraftar token’ını satın aldıktan sonra etkinliklere katılmak için Socios platformunun mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Chiliz coin ile madencilik yapılması mümkün değildir. Chiliz (CHZ) kripto para birimleri şirket tarafından arz edilmektedir. Toplam CHZ arzı 8.888.888.888 CHZ olacaktır. Bu arzın büyük bir çoğunluğu şu anda piyasada işlem görmektedir.

CHZ avantajları şu şekildedir:

  • Spor takımları ve ilgili kuruluşlar ile taraftarlar arasında bir değişim aracı olarak kullanılabilen Chiliz taraftar token’larının oluşturulmasına imkan vermektedir.’Spor takımları ve ilgili kuruluşlar ile taraftarlar arasında bir değişim aracı olarak kullanılabilen Chiliz taraftar tokenlarının oluşturulmasına imkan vermektedir.
  • CHZ, özellikle büyük futbol kulüpleri ile yapmış olduğu anlaşmalar adının duyulmasına neden olmuştur. 
  • Türkiye’de de önemli futbol kulüpleri ile başlattığı anlaşmalar yatırımcıları Chiliz yatırımına yöneltmiştir. Bu gibi gelişmeler dikkate alındığında Chiliz (CHZ) coinin ilerleyen yıllarda daha fazla değer kazanması beklenmektedir.

CHZ Nasıl Satın Alınır?

CHZ satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek ve bu borsalardan birinde hesap oluşturarak giriş yapmak gerekir. Giriş yaptıktan sonra satın alım işlemi gerçekleştirmek için hesap cüzdanına bakiye yüklemelisiniz. Kredi veya banka kartıyla bakiye yükleyebileceğiniz gibi, banka havalesi yöntemiyle de işlemleri tamamlayabilirsiniz. Bakiye yükledikten sonra istenilen miktarda CHZ’yi satın alabilir, soğuk veya sıcak cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner