Yükleniyor...

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz, 14 Şubat 2018 tarihinde piyasaya sürülen ve Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından ortaya çıkarılan bir kripto para birimidir.

Chiliz

Chiliz, 14 Şubat 2018 tarihinde piyasaya sürülen ve Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından ortaya çıkarılan bir kripto para birimidir. Özellikle spor ve e-spor dünyasındaki birçok platformda kullanılan, CHZ kısaltmasına sahip bir kripto para birimidir. CHZ, Socios.com platformunun hizmet token’ıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chiliz, Ethereum ağı üzerinde oluşturulan bir ERC-20 token’ıdır. Blok zinciri tabanlı araçlara sahip olan bu coin kullanıcılarının eğlence ve spor kuruluşları ile onlarının izleyicileri arasında etkileşim kurmalarını, onlardan para kazanmalarını sağlar. Bu sayede taraftarların coin kullanımı ile takımda alınan kararlarda söz hakkı olması amaçlanmaktadır. CHZ, taraftarların markalı NFT satın almalarını sağlayan para birimidir. Socios, NFT pazarında kabul edilen tek para birimidir.

Taraftarlar, Fan Token olarak adlandırılan spor kulüplerine özel üretilmiş kripto paraları platformun dijital varlığı olan Chiliz (CHZ) ile satın alabilir. Chiliz, Ethereum blok zincirinde akıllı kontrat olarak üretilmiş bir dijital varlıktır. Taraftalar, satın aldıkları CHZ ile, spor kulüplerine özel olarak üretilen ve Chiliz platformunda satışa çıkan dijital varlıkları satın alabilir. 

Chiliz 1

Chiliz (CHZ), Ethereum blokzincirinde üretilen dijital varlıktır ve ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilmektedir. Kulübünüzün taraftar token’ını satın aldıktan sonra etkinliklere katılmak için Socios platformunun mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Chiliz coin ile madencilik yapılması mümkün değildir. Chiliz (CHZ) kripto para birimleri şirket tarafından arz edilmektedir. Toplam CHZ arzı 8.888.888.888 CHZ olacaktır. Bu arzın büyük bir çoğunluğu şu anda piyasada işlem görmektedir.

Chiliz (CHZ) avantajları şu şekildedir:

  • Spor takımları ve ilgili kuruluşlar ile taraftarlar arasında bir değişim aracı olarak kullanılabilen Chiliz taraftar token’larının oluşturulmasına imkan vermektedir.’Spor takımları ve ilgili kuruluşlar ile taraftarlar arasında bir değişim aracı olarak kullanılabilen Chiliz taraftar tokenlarının oluşturulmasına imkan vermektedir.
  • Chiliz (CHZ), özellikle büyük futbol kulüpleri ile yapmış olduğu anlaşmalar adının duyulmasına neden olmuştur. 
  • Türkiye’de de önemli futbol kulüpleri ile başlattığı anlaşmalar yatırımcıları Chiliz yatırımına yöneltmiştir. Bu gibi gelişmeler dikkate alındığında Chiliz (CHZ) coinin ilerleyen yıllarda daha fazla değer kazanması beklenmektedir.

CHZ satın almak için güvenilir borsalardan birine kaydolup, kripto para borsasındaki hesabınıza bakiye yükleyerek işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x