Yükleniyor...

Çin Devlet Bankaları Kripto Şirketlerini Destekliyor

Çin hükümetine ait bankalar, Hong Kong’daki kripto şirketlerine destek vermeye başladı.

cin

Çin hükümetine ait bankalar, Hong Kong’daki kripto şirketlerine destek vermeye başladı. 

Bloomberg’ün yaptığı habere göre, Çin devlet bankaları Hong Kong’da gelişen kripto endüstrisine olan desteğini artırıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao haber hakkında yorum yaparak, bir kapı kapandığında diğerlerinin açılmaya başladığına ve ABD’de kriptoya dost olan birkaç büyük bankanın yakın zamanda iflasına atıfta bulundu. 

Bankalardan Resmi Bir Yanıt Gelmedi

Çin’de bir yıldan uzun bir süredir devam eden kripto yasağına rağmen, ülke hükümeti Hong Kong’un büyük bir kripto merkezi haline gelmesine yardımcı oluyor. 

Bloomberg haberine göre, büyük Çin bankaları kripto şirketlerine hizmet sunmaya ve bu konuda araştırmalar yapmaya başladı. Bu bankalar arasında Bank of Communications (BOCOM), Shanghai Pudong Development Bank ve Bank of China’nın yer aldığı belirtiliyor. 

İsminin açıklanmasını istemeyen Bloomberg kaynağı, söz konusu bankalardan birinin temsilcisinin işbirliği yapmak üzere bir kripto şirketini ziyaret ettiğini belirtti. 

Bu gelişmeler ile eş zamanlı olarak, ABD’deki kripto dostu bankalar (Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank) diğer büyük bankalar tarafından satın alınmak üzere teklif bekliyor. 

Bununla birlikte, habere konu olan bankaların hiçbiri Bloomberg’ün konu ile ilgili yorum talebine yanıt vermedi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner