Yükleniyor...

Çin, Güncel Kripto Para Sıralamasını Paylaştı

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren CCID, her ay düzenli bir şekilde kripto para derecelendirmesini paylaşıyor.

Çin Kripto Para Sıralaması

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren CCID, her ay düzenli bir şekilde kripto para derecelendirmesini paylaşıyor. CCID, 13. kripto para derecelendirmesini bugün paylaştı.

Kendini Çin’in “Sanayi ve Bilişim Bakanlığı’na bağlı birinci sınıf bilimsel araştırma kurumu” olarak tanımlayan CCID, kripto para projelerine ilişkin söz konusu listeyi hazırlarken kripto paraları temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık başlıkları altında değerlendiriyor. Her bir başlık için kripto para projelerine tek tek puan veriliyor ve toplam puan üzerinden bir sıralama yapılıyor.

CCID’ın güncel listesinde bir öncekine göre hayli değişiklik olduğu, kripto para projelerinin büyük oranda yer değiştirdiği görülüyor.

Listenin ilk sırasında puanını 153.1’e çıkaran EOS yer alıyor. Bir önceki listede ikinci sırada TRON yer alıyordu, ancak TRON’la ilgili son tartışmalar değerlendirmeye etki etmiş olacak ki TRON 10 puanlık düşüşle 138.2 puanla üçüncü sıraya yerleşmiş. TRON’un yerini alan kripto para projesi ise Ethereum olmuş. Üçüncü ve dördüncü sırada ise Steem ve Ontology’nin yerini NULS ile GXChain bulunuyor.

Bitcoin’e gelecek olursak, en büyük kripto para birimi listenin 11. sırasında yer alıyor. Bir önceki listede 12. sırada yer alıyordu.

Listenin en arka taraflarında yer alan yani en kötü kripto para projeleri olarak gösterilen kripto para birimleri ise NEM, IOTA, Bytecoin, Decred ve Litecoin (sondan yukarıya doğru sıralılar).

Listenin tamamını aşağıdan görebilirsiniz:

CCID Çin Kripto Para Sırası 13

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner