Yükleniyor...

Çin ICO ve Dijital Paralara Karşı Uyardı

Çin Ulusal İnternet Finans Birliği (NIFA), piyasayı, ilk dijital para arzları (ICO) ve kripto para ticareti riskleri konusunda uyardı.

in ico ve dijital paraya karşı uyarıda bulundu

Çin Ulusal İnternet Finans Birliği (NIFA), piyasayı, ilk dijital para arzları (ICO) ve kripto para ticareti riskleri konusunda uyardı. NIFA’ya ve mali düzenleme kurumlarına göre, sanal para birimlerinin ve ICO’ların yasa dışı aktiviteleri olabilir bu da tüketicinin yasal haklarına zarar verir. Bu tip olası durumlar için Birlik, üyelerini ve vatandaşları uyardı.

ICO ve Dijital Parada Spekülasyon Olabilir

Xinhua‘nın haberine göre yatırımcılar için özel bir bildiri yayınlayan NIFA, potansiyel ekonomik zarar ve ICO’lar ile kripto para ticareti ile ilgili spekülasyonlardan da bahsetti. Üyelerini bu konuda uyarmayı görev edinen Birlik, Çin Devlet Konseyi’nden onaylı olması nedeniyle de önem taşıyor. Bununla beraber Çin Hükümeti, geçtiğimiz zamanlarda sanal para alım satımını içeren yasadışı eylemlerin her yönden denetlenmesini ve çözülmesini istemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner