Yükleniyor...

Çin, Kendi NFT Ekosistemini Kurmak İçin Çalışıyor

Çin devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), dijital Yuan ile NFT ticaretini başlatmaya hazırlanıyor.

cin nft pazari

Çin devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), dijital Yuan ile NFT ticaretini başlatmaya hazırlanıyor.

Kripto paraları ülkede tamamen yasaklayan Çin, dijital Yuan uygulaması ile dijital varlık işlemlerini başlatmayı planlıyor. Ülke bu kez her geçen gün büyüyen NFT sektöründe kendine yer bulmaya çalışıyor.

Çin’de NFT Pazarı Kuruluyor

nft 1 1

BSN, NFT transferlerini destekleyecek bir yapılanma için harekete geçti. Bu yeni yapının Cosmos gibi 20 önemli platform ile iş birliği yaptığı bildiriliyor.

BSN ağı kripto para ile ticareti yapılan NFT’leri desteklemiyor. Tamamen devlet kontrolü altında transfer edilen NFT ürünleri yer alacak. İşletmeler ve bireyler bu ağda NFT’leri yönetebilmek için çeşitli uygulamalar geliştirebilecek.

Bu ay sonunda BSN, NFT ürünlerini destekleyecek yapı için bir güncelleme yayınlayacak. Sonrasında programlama ara yüzü yayınlanacak. Sadece dijital Yuan kullanılacak.

BSN, Ethereum gibi ağları kontrol eden 10 farklı zinciri entegre etmeye hazırlanıyor. Tencent, Baidu gibi şirketler bu kontrol altındaki blok zincirlerinde NFT ürünleri piyasaya sürüyor. Sadece 70 cent çıkarma ücreti olan bu dijital koleksiyonların bu yıl 10 milyona ulaşması bekleniyor. Dijital Yuan altyapısının da eklenmesiyle NFT pazarında önemli değişimlerin yaşanabileceği düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner