Yükleniyor...

Çin Merkez Bankasından Dijital Para Açıklaması

Çin Merkez Bankası bugün dijital paralarla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Çin Merkez Bankasından Dijital Para Açıklaması

Çin Merkez Bankası bugün dijital paralarla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada merkez bankası kendi dijital para projesiyle ilgili pek detay vermese de insanların merak ettiği konuda net bir bilgiyi paylaşmış oldu.

Çin Merkez Bankası, kendi internet sitesinde paylaştığı açıklamada henüz kendi dijital parasını üretmediğini belirterek, Çin’in dijital parasının hazır olduğu iddialarını net bir şekilde yalanlamış oldu.  Ayrıca hiçbir ticaret platformunda böyle bir dijital paranın satılması veya alınmasına ilişkin herhangi bir yetki verilmediği vurgulanıyor.

Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamadan da görüleceği üzere Çin’in kendi dijital parası iddia edildiği gibi henüz hazır değil. Ancak bu doğrultudaki çalışmaların devam ettiği bir gerçek.

Reuters’ın haberine göre, Çin’deki yetkililer kendi dijital paralarını geliştirmek adına konu hakkında bilgi toplamaya ve çalışmalar yapmaya devam ediyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner