Yükleniyor...

Çin Merkezli Arama Motoru, Kendi Metaverse’ünü Yaratıyor

Çin merkezli arama motoru devi Baidu, metaverse ürünü "Xirang"ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

metaverse 2

Çin merkezli arama motoru devi Baidu, metaverse ürünü “Xirang”ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Yapılan duyuruya göre Xirang, binlerce kullanıcının çalışması için geniş bir etkileşimli alan yaratacak olan ilk yerli meta-evren. Baidu yöneticisine göre metaverse’ler hala geliştirme aşamasında ve Xirang gibi daha fazla proje de geliştirilmeye devam ediyor. Şirket, önümüzdeki dönemlerde daha gelişmiş ürünleri piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yaratılan yeni sanal dünyada, Çin şehir tasarımı unsuruyla bir gezegen meydana getirecek ve içerisinde çeşitli kültürel unsurlar yer alacak. Kullanıcılar burada kişisel toplantılar ve iletişim kurabilmek için kendi avatarlarını meydana getirebilecek.

Xirang’da ayrıca sürükleyici ses ve görsel efektler de yer alacak. Sanal evrende küresel sesli sohbete ve diğer avatarlarla anında iletişim kurulmasına olanak tanınacak.

Biadu, metaverse’ün kullanıcılarına modern grafikler ve sürükleyici bir deneyim sunacağını ifade etti. Baidu’nun amacı piyasada teknik olarak en gelişmiş olan metaverse’ü yaratmak.

Konferans bu ayın sonunda Xirang metaverse’de düzenlenecek. Konferansın Baidu’nun en büyük konferanslarından bir tanesi olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner