Yükleniyor...

Çin’deki Protesto Görüntüleri NFT’ye Dönüştürüldü

Çin'deki sıfır Covid-19 politikasına karşı protestolardan alınan fotoğraflar OpenSea'de satışa çıktı.

Cindeki Protesto Goruntuleri NFTye Donusturuldu

Çin’deki sıfır Covid-19 politikasına karşı protestolardan alınan fotoğraflar OpenSea’de satışa çıktı.

Hafta sonu, Urumçi, Pekin, Şangay, Wuhan ve Guangzhou dahil olmak üzere Çin’in büyük şehirlerinin sokaklarında büyük protestolar patlak verdi. Şehir hükümeti, trajedinin bir kısmını kurbanların kendilerini kurtaramamalarına bağladı ve bu da protestoların yayılmasını hızlandırdı. Protestolardan alınan görüntüler, bir tepki olarak NFT platformunda da yayınlandı.

Çin’deki Protesto Görüntüleri NFT Olarak Satışa Çıktı

Çin’deki Covid 19 politikasına karşı protestolardan alınan fotoğraflar, en büyük NFT pazarlarından OpenSea’de NFT olarak satışa çıktı.

Protestolar, Çin’in kuzeybatısındaki Xinjiang eyaletinin başkenti Urumçi’de geçen Perşembe günü meydana gelen ölümcül bir yangının ardından başladı.

Silent Speech başlıklı 135 fotoğraftan oluşan Polygon tabanlı bir NFT koleksiyonu, Pazar günü başlayan yedi günlük bir müzayedede 0,01 ETH (11,74 dolar) başlangıç ​​teklifiyle sunuluyor.

Başka bir NFT koleksiyonu Bank Paper Movement, ifade özgürlüğünün bastırılmasını simgeleyen, çoğunlukla boş kağıtlar tutan protestocu kalabalıklarını içeren, stilize edilmiş 24 resimden oluşuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner