Yükleniyor...

Çin’deki Tsinghua Üniversitesi, Metaverse Laboratuvarı Kurdu

Hemen hemen her sektör metaverse evrenine ilgiyle yaklaşıyor.

Tsinghua Universitesi metaverse

Hemen hemen her sektör metaverse evrenine ilgiyle yaklaşıyor. Büyümeye ve gelişmeye devam eden metaverse alanıyla alakalı çalışmalar da hız kazandı.

Dünyadaki birçok eğitim kurumu, metaverse hakkında konuşmalar yapmaya, dersler vermeye, akademik tartışmalar içerisinde bulunmaya başladı. Kripto paraları ülkesinde yasaklayan Çin, metaverse’e oldukça ilgili ve Çin’deki eğitim kurumları da bu alanda çalışmalara öncülük etmeye başladı.

Çin’in Tsinghua Üniversitesi, Metaverse Laboratuvarı Kurdu

Cin Tsinghua Universitesi metaverse

Çin’deki en iyi iki üniversiteden biri olan Tsinghua Üniversitesi, metaverse alanının araştırılmasını ve geliştirilmesini desteklemek için ülkedeki ilk metaverse kültür laboratuvarını kurduğunu duyurdu.

Çin’in prestijli araştırma üniversitesi Tsinghua Üniversitesi cuma günü metaverse kültür laboratuvarını kurdu.

Yeni laboratuvar, medya teknolojisi, metaverse kültürü, yaratıcılığı ve diğer metaverse alanlarında araştırmalar için kullanılacak.

Yeni laboratuvar, Tsinghua’nın Gazetecilik ve İletişim Okulu ile dijital yayıncılıkla uğraşan Çin şirketi Chinese Online (COL) ortaklığıyla kuruldu.

Geçen yıl ilk Metaverse Robot Sistemini piyasaya süren Tsinghua Üniversitesi, bu alandaki araştırmalara öncülük etmeye devam ediyor.

Çinli teknoloji şirketleri ve yerel yönetimler de metaverse’ü benimsemeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner