Yükleniyor...

Çin’in Sichuan Eyaleti, Kendi NFT Pazaryerini Başlattı

Çin'in güneybatısında bulunan Sichuan eyaletindeki kültür ve turizm otoritesi, “müzik endüstrisini modern teknolojiyi aktif bir şekilde benimsemeye teşvik etmek” için NFT ticaret platformu kurduğunu duyurdu.

nft 1 2

Çin’in güneybatısında bulunan Sichuan eyaletindeki kültür ve turizm otoritesi, “müzik endüstrisini modern teknolojiyi aktif bir şekilde benimsemeye teşvik etmek” için NFT ticaret platformu kurduğunu duyurdu.

Sichuan hükümeti Perşembe günü, bir dizi müzik şirketinin telif haklarını korumak için blockchain teknolojisini kullandığını söyledi.

Çin’deki birçok şirket, devlet medyasının piyasaya karşı sert duruşundan dolayı NFT’leri “dijital koleksiyon ürünleri” olarak adlandırıyor.

Ancak Sichuan yetkilileri Perşembe günü yaptığı açıklamada “NFT” terimini kullanmaktan çekinmedi.

Açıklamayı yayınlayan departman, Forkast’a NFT platform projesinin yerel bir blockchain şirketine dış kaynaklı olduğunu söyledi.

Çin Devlet Medyası da Kendi NFT Platformlarını Kuruyor

cin nft

Shandong eyaletinin devlet televizyonu geçen hafta bir “dijital koleksiyon” ticaret platformu kurmayı planladığını söyledi.

Çin Komünist Partisi’nin bir sözcüsü olan The Economic Daily, geçen hafta “dijital koleksiyon ürünleri” için daha sıkı düzenlemeler yapılması çağrısında bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner