Yükleniyor...

Çin’in Xinhua Haber Ajansı, NFT Sektörüne Adım Attı

Çin'in devlet tarafından işletilen Xinhua Haber Ajansı, bu Cuma günü ilk NFT koleksiyonunu yayınlayacak.

cin ajans nft

Çin’in devlet tarafından işletilen Xinhua Haber Ajansı, bu Cuma günü ilk NFT koleksiyonunu yayınlayacak.

NFT koleksiyonu, ajansın 2021’de yaptığı önemli haberlerin fotoğraflarını içeriyor. NFT lansmanı, Çin’in dijital varlıklar alanındaki baskısına rağmen yapılacak.

Çin kripto para baskısını sürdürürken, devlete ait Xinhua Haber Ajansı ilk NFT koleksiyonunu yayınlayacak.

Xinhua, koleksiyonunu, “Metaverse’e yazılmış dijital bir hatıra.” olarak tanımlıyor.

Xinhua Haber Ajansı NFT’lerini Piyasaya Sürecek

Xinhua nft

Çin’in en büyük devlet basın ajansı Xinhua, bu Cuma günü blok zincirinde “News Digital Collection” başlıklı haber fotoğraflarını içeren NFT koleksiyonu yayınlayacağını duyurdu.

Xinhua’nın NFT koleksiyonunda yer alacak fotoğraflar birçok gazeteci tarafından çekildi. Seçilen fotoğraflar, Çin Komünist Partisi’nin 100. yıldönümü de olmak üzere 2021’in önemli anlarını içeriyor.

Xinhua, NFT’lerin 24 Aralık’ta saat 15:00 TSİ’de yayınlanacağını söyledi. 11 fotoğrafın her biri, Tencent tarafından sağlanan kurumsal blok zinciri hizmetinde 10.000 kopyası basılacak. Her NFT ücretsiz olarak yayınlanacak.

Xinhua, Çin’de NFT alanına adım atan ilk haber ajansı olsa da, dünyanın dört bir yanındaki diğer medya kuruluşları NFT sektörüne adım atmış durumda. TIME, The New York Times, Rolling Stone ve Fortune Ethereum’da NFT’lerini yayınladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner