Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Çinli Bitcoin Milyarderi Uyardı: Son 3 Ay!

Çinli Bitcoin Milyarderi Uyardı: Son 3 Ay!

ABONE OL:google-news

Çinli Bitcoin milyarderi ve tanınmış tezgah üstü (OTC) trader’ı olan Zhao Dong, kişisel görüşünü paylaştı ve ayı piyasasının yakında sona ereceğini belirtti.

Ayrıca kripto para borsası Bitfinex’in hissedarı ve kripto para borç verme platformu RenrenBit’in kurucusu olan Zhao, Weibo hesabı üzerinden kripto para piyasasına yönelik güncel tahminlerini paylaştı. Zhao:

“Önümüzdeki üç ay dip balıkçıları için son fırsat olabilir. Bundan sonra kripto para piyasası İlkbahara ve daha sonra 2020’de Çin borsası ile birlikte büyüyeceği tahmin edilen yaza girecek. Mevsim döngüsünde olduğu gibi her zaman inişler ve çıkışlar olur.”

2018’in Kasım ayında Zhao, Bitcoin piyasasının ilk kez dört mevsimden oluştuğu teorisini öne sürmüş ve “şimdi hala Bitcoin sonbaharındayız, gelecek yıl (2019) kış olacak” demişti. En büyük kripto para birimi Haziran ayının sonunda 14.000 dolara dayandı ve beklenmedik bir şekilde kısa süre içinde fiyatını üçe katlayarak yatırımcıları şaşkına çevirdi.

Bitcoin’in görünüşte bir boğa etkisinde olmadığı ve son iki ay boyunca 10.000 dolar civarında yatay seyrettiği dönemde Zhao, Bitcoin’in 2020 yılına girmeden üç ay önce büyük bir düşüş yaşayacağı görüşünde.

2013 yılında 10 milyon yuanlık yatırımıyla Bitcoin piyasasına giriş yapan Zhao, yatırımını ona katlayarak 100 milyon yuana çıkarttı. Yüksek kazanç sonrası kaldıraçlı pozisyonlara yönlenen Bitcoin milyarderi, bir günde 9.000 BTC kaybettikten sonra kendisini 60 milyon yuan borçlu buldu. İki buçuk yıl içinde tüm borçlarını ödemeyi başaran tecrübeli yatırımcı, bir sonraki yarılanma etkinliğinin gerçekleşeceği 2020 yılında devasa bir Bitcoin rallisi bekleyenlerden.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar