Yükleniyor...

Çinli Teknoloji Devi Xiaomi, Kripto Varlık Kabulü İçin Düzenlemeleri Bekliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kripto varlıkları hızla büyüyen finansal hizmet işlerinin bir parçası haline getirme konusunda düzenlemelere dikkat çekti.

cinli teknoloji devi xiaomi kripto varlik kabulu icin duzenlemeleri bekliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kripto varlıkları hızla büyüyen finansal hizmet işlerinin bir parçası haline getirme konusunda düzenlemelere dikkat çekti.

Şirketin küresel başkan yardımcısı Manu Kumar Jain, The Economic Times’a kripto varlıklar söz konusu olduğunda daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu söyledi:

“Tüm düzenleyici şeyleri beklemek isteyeceğiz. Tabii ki, kripto son derece ilginç ve en büyük moda kelime olan ve son derece iyi giden bir alandır. Ancak düzenleme tarafında daha fazlasını anlamak isteriz.”

Jain, Xiaomi’nin çeşitli yargı alanlarındaki yasalara “%100 uyumlu” olmak istediğini vurguladı.

Daha önce aktardığımız üzere Mi Store Portugal, bu ayın başlarında bir dizi kripto varlığı kabul etmeye başladı. Ancak Xiaomi’den bir sözcü, bunun yalnızca üçüncü taraf bir satıcı olduğunu ve doğrudan şirketle bağlantısı olmadığını açıkladı ve yeni ödeme seçeneklerini hızla kaldırdı.

Üç yıl içinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı hedefleyen Xiaomi, kripto varlıklara geçerse büyük olasılıkla Bitcoin karşıtı politikalarla tanınan Çin’de bir dizi düzenleyici engelle karşılaşacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner