Yükleniyor...

Circle, BlackRock ile Rezerv Fonu Oluşturuyor

Stablecoin ihraççısı Circle, arkasına dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock şirketini de alarak yeni bir rezerv fonu oluşturuyor.

Circle BlackRock ile Rezerv Fonu Olusturuyor

Stablecoin ihraççısı Circle, arkasına dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock şirketini de alarak yeni bir rezerv fonu oluşturuyor.

Stablecoin piyasasında rekabet tırmanıyor. Binance, Circle ve Tether arasında yoğun geçen rekabette, Tether tahtını korumaya devam ediyor. Circle tarafının yönettiği stablecoin USDC, daha fazla popülerlik kazanmak istiyor. USDC ihraççısı şirket, beş farklı kripto ürününe daha entegrasyon sağlayacağını dile getirdi. Şirket, bu ayın başlarında da Singapur’dan, kripto para konusunda lisans için ön onay aldı. Kripto para piyasasına güven sağlayacak bir gelişme olarak, Circle güvenilir bir rezerv fonu oluşturuyor.

Circle, Varlıklarını BlackRock ile Koruyacak

Stablecoin ihraççısı Circle, fonlarının bir kısmını Blackrock ile ortaklaşa oluşturdukları Circle Reserve Fund‘a taşımaya başladı.

Oluşturulan yeni rezerv fonun amacı, riskleri en aza indirmek ve kullanıcılara kullanılabilirlik garantisi vermek olarak öne çıktı. Circle Reserve Fund, varlık yöneticisi BlackRock tarafından yönetilecek. Reserve Fund, nakit paradan ve kısa vadeli ABD hazinelerinden oluşan hükümet para piyasası fonu olarak belirlendi.

Oluşturulan bu yeni fon yalnızca Circle tarafından kullanılabilecek. Şirket, gelirlerinin bir kısmını yeni hazine varlıklarını satın almak için kullanacak. Ayrıca rezerv fonu, Bank of New York Mellon‘un gözetimi altında olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner