Elektrik Şirketi, Kripto Madencilerinin Yakasına Yapıştı • Coinkolik
Yükleniyor...

Elektrik Şirketi, Kripto Madencilerinin Yakasına Yapıştı

Kanada merkezli kamusal elektrik şirketi Hydro-Quebec, kripto madencilerine enerji tahsis edilmesinin durdurulmasını talep etti.

Elektrik Sirketi Kripto Madencilerinin Yakasina Yapisti

Kanada merkezli kamusal elektrik şirketi Hydro-Quebec, kripto madencilerine enerji tahsis edilmesinin durdurulmasını talep etti.

Kripto paraların blok üretimi olarak bilinen madencilik, küresel çapta yayılmaya devam ediyor. Kurumsal şirketler, madencilik cihazlarına ve üretim sahalarına yatırımlarını artırıyor. Ancak olumlu ilerleyişin ardında, iflaslar ve yaptırımlar da yer almaya başladı. Birçok kripto madencilik şirketi iflasını vererek sektörden çekildi. Son olarak Kanada’nın kamusal elektrik şirketi, kripto madencilerinin yakasına yapıştı.

Kanada Elektrik Şirketi, Kripto Madencilerini Hedef Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kamu hizmet sağlayıcısı Quebec, elektrik dağıtım düzenleyicisi Regie de I’energie‘ye kripto madencilik sektörüne enerji vermemesi için dilekçe verdi. Şirket bu dilekçeye dayanak olarak, on yılda artan elektrik kullanım taleplerini gösterdi.

Kamu hizmeti sağlayıcısı,, bölgenin enerji iletim ve dağıtım düzenleyicisi Regie de l’energie‘ye kripto endüstrisine yönelik hizmetleri askıya alma talebinde bulunması yoğun tepki çekti.

Kamu şirketinin talebi, 2023-2032 Elektrik Tedarik Planının bir parçası olarak yansıtıldı. Ayrıca, elektrik talebinin önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 14’lük bir artış göstermesinin beklenildiği belirtildi. Hydro-Quebec, madencilik operasyonları için ayrılan yaklaşık 270 MW’ın mevcut dengeleri bozabileceğinin altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x