Yükleniyor...

Elektrik Şirketi, Kripto Madencilerinin Yakasına Yapıştı

Kanada merkezli kamusal elektrik şirketi Hydro-Quebec, kripto madencilerine enerji tahsis edilmesinin durdurulmasını talep etti.

Elektrik Sirketi Kripto Madencilerinin Yakasina Yapisti

Kanada merkezli kamusal elektrik şirketi Hydro-Quebec, kripto madencilerine enerji tahsis edilmesinin durdurulmasını talep etti.

Kripto paraların blok üretimi olarak bilinen madencilik, küresel çapta yayılmaya devam ediyor. Kurumsal şirketler, madencilik cihazlarına ve üretim sahalarına yatırımlarını artırıyor. Ancak olumlu ilerleyişin ardında, iflaslar ve yaptırımlar da yer almaya başladı. Birçok kripto madencilik şirketi iflasını vererek sektörden çekildi. Son olarak Kanada’nın kamusal elektrik şirketi, kripto madencilerinin yakasına yapıştı.

Kanada Elektrik Şirketi, Kripto Madencilerini Hedef Aldı

Kamu hizmet sağlayıcısı Quebec, elektrik dağıtım düzenleyicisi Regie de I’energie‘ye kripto madencilik sektörüne enerji vermemesi için dilekçe verdi. Şirket bu dilekçeye dayanak olarak, on yılda artan elektrik kullanım taleplerini gösterdi.

Kamu hizmeti sağlayıcısı,, bölgenin enerji iletim ve dağıtım düzenleyicisi Regie de l’energie‘ye kripto endüstrisine yönelik hizmetleri askıya alma talebinde bulunması yoğun tepki çekti.

Kamu şirketinin talebi, 2023-2032 Elektrik Tedarik Planının bir parçası olarak yansıtıldı. Ayrıca, elektrik talebinin önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 14’lük bir artış göstermesinin beklenildiği belirtildi. Hydro-Quebec, madencilik operasyonları için ayrılan yaklaşık 270 MW’ın mevcut dengeleri bozabileceğinin altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner