Yükleniyor...

Circle CEO’su: İnsanlık Kripto Olmadan Dijital Çağda Hayatta Kalamaz

Circle CEO'su Jeremy Allaire, insanlığın dijital çağda kripto olmadan hayatta kalamayacağını söyledi.

Circle CEO Jeremy Allaire

Circle CEO’su Jeremy Allaire, insanlığın dijital çağda kripto olmadan hayatta kalamayacağını söyledi. Ona göre, merkezi olmayan yapısı ve esnekliği kriptoyu vazgeçilmez kılıyor. Allaire, sözlerini İsviçre’nin Davos kentindeki 2019 Dünya Ekonomik Forumu’nda dile getirdi. Allaire, kripto para birimlerine şüpheyle yaklaşılmasının yeni teknolojiye aşina olunmadığından kaynaklandığını söyledi.

Kripto Geleceğin Temelini Oluşturuyor

Allaire, “İnsanlar kötü bir şeymiş gibi kriptoyu bir kenara atıyor, bu korkunç. Bilin bakalım ne oldu? Kripto modern toplumu, insan gizliliğini korumanın temelidir. Siber savunmamızın temel bir aracı. Her şirketin temel bir aracı.” değerlendirmesinde bulundu. Allaire, modern toplumun dijital altyapıya güvendiğine dikkat çekti. “Buna göre, insanlık nihayetinde dijital çağda dijital paralar olmadan hayatta kalamaz.” diyerek iddialı bir çıkış yaptı. Allaire, “Kripto geleceğin temelini oluşturuyor. Toplumun dijital çağda hayatta kalmasını istiyorsak, dayanıklı, esnek, merkezi olmayan bir altyapıya ihtiyacımız var.” dedi.

Bazıları, geleneksel bankacıların kriptoyu çöpe atmaya bayıldıklarına inanıyor çünkü kripto para birimlerinin eski finansal kurumları gizlice tehdit ediyor. Ancak, Jeremy Allaire, merkez bankalarının ve kripto ekosisteminin bir arada olabileceği konusunda ısrarcı. Allaire, “Merkez bankası dijital para biriminin büyük destekçileriyiz ve buna çok uzun süredir inanıyoruz. Görüşümüz, ilk önce özel bankada merkez bankası parasına dayalı kripto para birimleri yaratılmasının yaşandığı. Geçtiğimiz sonbaharda USD Coin’i başlattık. Hızla büyüyor.” dedi. Circle CEO’su, kripto para birimlerinin çok yönlü olduğunu, çünkü dünyanın dört bir yanındaki on milyonlarca dijital cüzdanla birlikte çalışabilen bir Blockchain üzerinde hayat bulduklarını kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner