Yükleniyor...

Citi, Dijital Varlık Birimi İçin Risk Yönetimi Uzmanı Arıyor

Bankacılık devi Citi, dijital varlık biriminin risk yönetiminden sorumlu olacak üst düzey bir yönetici arıyor.

citi dijital varlik birimi icin risk yonetimi uzmani ariyor

Bankacılık devi Citi, dijital varlık biriminin risk yönetiminden sorumlu olacak üst düzey bir yönetici arıyor.

Wall Street’in ağır toplarından Citi, kripto varlıklar birimi için bir risk yönetimi uzmanı arıyor. LinkedIn’de yer alan iş ilanına göre, pozisyon için alınan kişi küresel olarak ve tüm Citi iş kollarında dijital varlık faaliyetlerinin risk yönetimi ile ilgili tüm konularından sorumlu olacak. İlanda ayrıca kişinin, alanın iş, risk ve kontrol fonksiyonlarının en kıdemli liderleriyle iletişim faaliyetlerini yürüteceğini söylüyor. İşe alınacak kişi, herhangi bir dijital varlık (örneğin Bitcoin, Ethereum vs) herhangi bir girişimde kullanılmadan önce söz konusu varlıkların değerlendirmesini yapacak ve düzenleyici ortamı inceleyecek. 

Bankadan bir sözcü The Block’a bankanın müşterilerinin dijital varlık alanındaki ihtiyaçlarını değerlendirmeye odaklandığını söylerken, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu rol, sağlam risk yönetimi yeteneklerine sahip olmamızı sağlamak için vazgeçilmez.”

Şirket geçtiğimiz Kasım ayında ayrıca, kurumsal müşterine yönelik dijital varlık bölümü oluşturmak için 100’e kadar pozisyon açacağını söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner