Yükleniyor...

Coinbase Analistleri: Ethereum, Baskın Akıllı Sözleşme Ağı Olarak Liderliği Elinde Tutabilir

Coinbase analistleri, tek gerçek Ethereum katilinin Ethereum 2.

coinbase analistleri ethereum baskin akilli sozlesme agi olarak liderligi elinde tutabilir

Coinbase analistleri, tek gerçek Ethereum katilinin Ethereum 2.0 olabileceğini düşünüyor. 

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase’in analistleri, yakın tarihli bir raporda Ethereum hakkındaki görüşlerini açıkladı. Analistlere göre Ethereum’u hemen silmek, doğru bir yaklaşım değil. 

Bilindiği gibi Ethereum, DeFi’dan NFT’lere kadar geniş bir skalada baskın bir platform haline geldi. Ancak diğer taraftan, Ethereum’un karşısına daha düşük işlem ücretleri ve daha yüksek hız vaat eden çok sayıda rakip platform çıktı. Solana, Binance Smart Chain ve hatta Cardano gibi projelerin Ethereum katili olabileceği spekülasyonları, söz konusu projelerin prim yaparak fiyatlarını yükseltmesini sağladı. Ancak Coinbase’deki analistler, Ethereum’un bu yeni rakipleri savuşturmayı başarabileceğini düşünüyor.

Analistler, platformu ölçeklendirmek için çalışan ikinci katmanların ve proof of stake’e geçiş veya sharding’in tanıtılmasının buna yardımcı olabileceğini düşünüyor. Onlara göre ölçeklenebilirliğin artması ile kullanıcılar, Ethereum’a kıyasla daha ucuz ve daha hızlı alternatifler aramaktan kaçınabilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner