Yükleniyor...

Citi, Müşteri İlgisinin Artmasından Ötürü Kripto Para Hizmetleri Başlatmayı Düşünüyor

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citigroup, müşterilerin ilgisindeki artıştan sonra kripto para piyasalarına ilk adımlarını atmayı düşünüyor.

city

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citigroup, müşterilerin ilgisindeki artıştan sonra kripto para piyasalarına ilk adımlarını atmayı düşünüyor.

Citi, küresel döviz müdürü Itay Tuchman’a göre, yeni pazarlara girmeyi düşünen en son bankacılık devi. İtibarla ilgili zorluklara rağmen, büyük bayiler, varlık yöneticilerinin ve hedge fonların Bitcoin’e (VTC) artan ilgisine yanıt vermek zorunda kaldı. Tuchman, bankanın müşterilerine kripto para birimi ile ilgili hizmetler sunup sunmayacağına henüz karar vermediğini ancak saklama ve finansmanın değerlendirildiğini söyledi:

“Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler var ve müşterilere en iyi hizmeti nerede verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu, özel bir ticaret çabası olmayacak.”

Mart ayında Citi, “Bitcoin’in ilerlemesinin önünde duran bir dizi risk ve engele” rağmen, kripto para biriminin “küresel ticaret için tercih edilen para birimi olmak için en uygun şekilde konumlandırılabileceğini” belirten 108 sayfalık bir rapor yayınlamıştı.

Goldman Sachs, Bank of New York Mellon ve State Street, son zamanlarda kripto para piyasasının farklı alanlarında aktif olma planlarını açıklayan büyük kurumlar arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner