Citi Research, Bitcoin için Senaryoyu Oluşturdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Citi Research, Bitcoin için Senaryoyu Oluşturdu

Citi Research, ABD'nin sonraki ekonomik hamleleri nedeniyle Bitcoin ve Ethereum'un negatif etkilenebileceğini belirtti.

Citi Group

Citi Research, ABD’nin sonraki ekonomik hamleleri nedeniyle Bitcoin ve Ethereum‘un negatif etkilenebileceğini belirtti.

Ünlü Rockefeller ailesinin bir kuruluşu olan Citigroup, ABD ekonomisine yönelik hamleleriyle dikkat çekiyor. Citigroup‘un bünyesinde yer alan Citi Research, ABD’deki son gelişmeler ışığında riskli varlıkları değerlendirdi. Citi Research‘ün stratejistleri, özellikle BTC ve ETH‘nin olası senaryolarda negatif getiri sağlayacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stratejistler, ABD’deki borç temerrüdü riskinin yansıtacağı sonuçların, BTC ve ETH‘ye olumsuz yansıyacağını tahmin ediyor.

Citi Research, Bitcoin ve Ethereum için Tedirgin

Citigroup bünyesinde yer alan Citi Research, ABD hazinesinin 1 trilyon doları aşan yükümlülükleriyle karşı karşıya olduğunu ve bunu çözmek için ABD doları basacağını iddia etti. Stratejistler, bu arz patlamasının bankacılık sektöründeki likiditeyi boşaltabileceğini ve kısa vadede resesyonu tetikleyebileceğini aktardı.

Bu tahminden yola çıkan stratejistler, kripto piyasasının ABD’nin borç temerrüdüne düşmesi ve olumsuz gelişmelere karşı ABD doları basmasına bağışıklığı bulunmadığını belirtti. Sonuç olarak Citi Research, ABD hükümetinin temerrüde düşme riskinin merkeziyetsiz dijital varlıklar için olumlu sinyal olmadığını söyledi.

Diğer taraftan Citi Index‘in kidemli piyasa analisti Fiona Cincotta, Bitcoin’deki yükselişe zemin hazırlayabilecek etmenin Fed’in güvercin politikası olacağını ileri sürdü.

Citigroup, Bitcoin‘in ABD’deki bankacılık probleminden iyi beslendiğini, ancak, şimdilerde beklenilen senaryonun kripto için yeni olduğunu düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x