Yükleniyor...

CME Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Rekor: 1 Milyar Doları Aştı

CME Group'un nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri açık faizi, 1 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

cme bitcoin vadeli

CME Group’un nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri açık faizi, 1 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı 18.165 dolar seviyesinde işlem görüyor. Lider kripto para birimi dünden bu yanda ciddi bir yükseliş sergiledi. Açık faizdeki artış veya henüz kapatılmamış olan ödenmemiş türev sözleşmelerinin değeri, piyasada daha fazla para aktığını ve tüccarların Bitcoin’in oynaklığında kısa vadeli bir artış beklediğini gösteriyor. CME, Bitcoin vadeli işlemlerini Aralık 2017’de başlattı ve şu anda ABD’de nakit olarak ödenen tek yasal tekliftir.

Lansmanından sonraki üç yıldan kısa bir süre içinde vadeli işlemler popüler hale geldi. The Block Research’ten Ryan Todd’un bildirdiği gibi, CME Bitcoin vadeli işlemlerinin açık faiz sahipleri, tüm CFTC raporlanabilir vadeli işlem sözleşmelerinin ilk 60’ını oluşturuyor.

Opsiyonlara da İlgi Artıyor

Vadeli sözleşmeler, Ekim ayında CME Aussie Doları sözleşmeleri, CME 1 ve 3 aylık SOFR sözleşmeleri ve CME Brezilya Reali sözleşmelerinden daha yüksek bir toplam büyük açık faizli trader ortalamasına sahipti. Bu yılın başlarında CME, Bitcoin opsiyonlarında da işlem yapmaya başladı. Bitcoin opsiyon pazarına yönelik toplam açık ilgi de artıyor ve Pazartesi günü 3,8 milyar dolara ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner