Yükleniyor...

Coinbase, Avrupa Ülkelerinde Hizmet Verecek

Son 2 yıl içerisindeki hizmetleri ile birlikte 1.

coinbase avrupa1

Son 2 yıl içerisindeki hizmetleri ile birlikte 1.6 milyon kullanıcıya, 36.000 satıcıya ve 6.000 geliştiriciye ulaşmayı başaran Coinbase, Avrupa ülkelerinde de hizmet vermeye hazırlanıyor.

Bankaları ile olan anlaşmaları sayesinde ABD pazarında hızla yükselişe geçen Coinbase, diğer ülke pazarlarında ise bu hizmeti tam olarak sağlamıyordu. Şimdi ise Coinbase; Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İtalya, Malta, Hollanda, Letonya, Portekiz, Slovakya ve İspanya ülkelerindeki bankalar ile anlaşmaları sayesinde hizmet vermeye başladı. Fakat, Coinbase’in Türkiye için kullanımda olmadığını belirtelim.

Coinbase’in Avrupa’ya genişlemesi ile birlikte, Avrupa’da yaşayan kullanıcılar artık, Euro banka hesaplarını kullanarak Coinbase aracılığı ile Bitcoin alım-satımı yapabilecekler. Avrupa’daki hizmetleri henüz beta aşamasında olan Coinbase, şu an için kullanıcılarına günlük 500 €’luk işlem limiti sunmakta. Coinbase’in konu ile ilgili açıklaması ise şu şekilde:

“Düşünüyoruz ki, bu ülkelerdeki hizmetlerimizin başlaması Bitcoin topluluğunun tümü için büyük bir adım ve bu adım Bitcoin’in uluslararası ödeme ağı olarak gelişmesine yardımcı olacaktır. Özellikle bu ülkelere getirdiğimiz kolay Bitcoin alım-satım hizmeti ile birlikte, Bitcoin’in gelişmesi için iki önemli alana yardıma bulunmuş oluyoruz:

  • Bu adım ile birlikte, Avrupa’daki satıcıların adaptasyonu hızlanacak ve daha çok kullanıcının Bitcoin’e erişimi olacak.
  • Bu adım aynı zamanda sınırlar arası Bitcoin ödemelerine de sağlam bir zemin hazırlayacak.”

BitPay’in daha önceden Amsterdam’da açtığı ve geçtiğimiz günlerde buradaki ofisini büyütme kararı alması ile birlikte Coinbase’in Avrupa çıkartması, Bitcoin’in Avrupa’daki kullanımını ve özellikle satıcıların Bitcoin’e adaptasyonlarını önemli ölçüde artıracaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner