Yükleniyor...

Coinbase CEO’su Kripto Paraların Kitlesel Kabulü İçin Gerekli Olan 3 Şeyi Açıkladı

Dev kripto para borsası Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, kripto para endüstrisini ileriye taşımak için çok şey yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

Coinbase CEO Brian Armstrong

Dev kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kripto para endüstrisini ileriye taşımak için çok şey yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

Armstrong, kripto para topluluğu tarafından gönderilen sorulardan seçtiklerine cevap verdiği canlı soru-cevap oturumu düzenledi. Soru-cevap torumu 45 dakika sürdü ve birçok ilginç soru cevap bulmuş oldu.

Armstrong, soru-cevap oturumuna popüler bir soruya cevap vererek başladı: Kripto paraların kitlesek kabulü için neye ihtiyaç var? Armstrong, kripto paraların kitlesek kabülü için 3 şeye ihtiyaç olduğuna inandığını söyledi: volatilite, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik.

Volatilite: Kripto Paraların Daha Kararlı Fiyatlara İhtiyacı Var

Bitcoin (BTC) ve stablecoin’ler dışındaki diğer birçok kripto para birimleriyle ilgili sorun ABD dolarına karşı sert bir şekilde dalgalanmaları.

Geleneksel yatırımcılar, yatırım yapılabilir sermaye için çok daha büyük bir risk teşkil eden bu yüksek fiyat oynaklığına rahat bir yaklaşım göstermiyor veya böyle bir duruma alışkın değiller. Armstong, kripto para piyasasının sert bir şekilde dalgalanmaya devam etmesi durumunda geleneksel yatırımcıların yatırım yapma konusunda daha az istekli olacağını belirtiyor.

Armstrong, fiyat oynaklığıyla mücadele etmek için stabilcoin’lerin bir değişim aracı olarak kullanılabileceğini ve gerçek dünyadaki kullanımlarıyla kripto paraların giderek daha fazla insanı kendisine çekeceği ve fiyatlardaki oynaklığın bu şekilde azalacağı görüşünde.

Ölçeklenebilirlik: Kripto Paralar, Visa ve PayPal’ın Hacmini Takip Etmesi Gerekiyor

Armstrong’un kripto paraların kitlesel kabulü için kritik önemde olduğuna inandığı ikinci şey ölçeklenebilirlik çözümleri.

Geçerli ölçeklenebilirlik çözümleri üzerinde çalışan 5 ila 10 ekip olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Lightning Network ve gelecek 6 ila 12 ay boyunca ortaya çıkmaya başlayacağını söyleyen yeni nesil protokoller gibi ikinci kat çözümlerin önemli olduğunun altını çizdi.

Bu ölçekleme çözümleri ve yeni nesil protokoller, kripto paraların saniyede 500 ila 5.000 işleme ulaştığını söyleyerek, Visa ve PayPal düzeyindeki hacimler ile rekabet edebileceklerini söyledi. Kripto paralar bu hacim seviyelerine ulaştığında bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir ve milyonlarca insan tarafından kullanılarak kitlesen kabul görebilirler.

Kullanılabilirlik: Kripto Paraların Kullanımı Kolay Olmalı

Birçok insanın da bildiği gibi, kripto paraları kullanmak kitlesel kabül için olması gerektiği kadar sezgisel değildir. Armstrong, kripto para biriminizi satın almak, satmak, saklamak ve güvenceye almak konusunda çok fazla adım olduğuna dikkat çekerek kullanılabilirliklerinin zor olduğunun altını çiziyor. Ona göre perakende yatırımcıların WeChat gibi çalışan bir uygulamaya ihtiyaçları var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner