Yükleniyor...

Coinbase CEO’su: 100 Milyon Yeni Yatırımcı Geliyor

ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase, kripto para borsası derecelendirmesinde en yüksek notu alan ve en güvenilir kripto para borsası olarak biliniyor.

Brian Armstrong

ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase, kripto para borsası derecelendirmesinde en yüksek notu alan ve en güvenilir kripto para borsası olarak biliniyor. Borsanın CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu ve kripto para piyasalarına 100 milyon yeni yatırımcının geleceğini iler sürdü.

Armstrong’a göre insanlar, kripto paraların hangi yatırım sınıflandırmasına dahil olup olmamasına bakmaksızın ciddi yatırımlar yapacaklar. Bu ilginin temelinde de kripto para şirketlerinin ilginç uygulamalar (Dapps) geliştirmesi yatıyor. Dapps adı verilen Blockchain tabanlı uygulamalar, son günlerde internet kullanıcıları tarafında büyük ilgi görüyor. Bu uygulamalar, kripto paraların kullanımını gerektiriyor ve benimsenmesini artırıyor.

Coinbase CEO’suna göre Blockchain tabanlı oyunlar, finansal uygulamalar, eğlence oyunları, medya araçları ve diğer uygulamalar sayesinde kripto para piyasalarına 100 milyon yeni yatırımcı daha gelecek. Armstrong, 2020 yılı boyunca birçok yeni girişimin, kripto para içerikli uygulamalarla piyasada boy göstereceğini, bu sürecin kartopu etkisi oluşturarak piyasaya daha çok yatırımcının gelmesine yol açacağını belirtiyor.

Armstrong’a göre küresel piyasalardaki paranın yüzde 90’ı kurumlar tarafından alıkonulmuş durumda. Eninde sonunda bu kurumlar, kripto para piyasaları ile irtibat kuracak ve yatırım portföylerine kripto paraları da katacak. Coinbase CEO’su, önümüzdeki 10 yıl içerisinde Blockchain tabanlı finansal değişimin daha belirgin hale geleceğini vurguluyor. Örnek olarak merkez bankalarının dijital para birimlerine geçmesi ve Libra gibi stabilcoin’leri örnek veriyor. Armstrong, iddialı bir öngörü de bulunarak IMF’nin de Çin Merkez Bankası gibi dijital bir para birimi çıkarabileceğini ileri sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner