Yükleniyor...

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Son On Yılı Değerlendirdi

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, 2 Ocak'ta kripto alanının son on yılda nasıl ilerlediğine dair düşüncelerini paylaşan bir Medium yazısı yayınladı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Son On Yılı Değerlendirdi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 2 Ocak’ta kripto alanının son on yılda nasıl ilerlediğine dair düşüncelerini paylaşan bir Medium yazısı yayınladı. Armstrong’un son on yılda Fred Wilson’ın teknoloji üzerine yazdığı makaleden ilham alan yazısı Bitcoin ile başlıyor. Armstrong, önde gelen kripto para biriminin on yıllık tarihinde bir kez bile başarısız olmadığını belirtti. Bitcoin’in hayatta kalmasıyla ilgili herhangi yaşanan şüphelere rağmen Armstrong, dijital para biriminin gerçekten başarılı olduğuna dikkat çekti. Armstrong; “Bitcoin’in sonunu bildiren 379’dan fazla makale yazıldı. Bitcoin sadece hayatta kalmakla kalmadı, aynı zamanda on yılın en iyi performans gösteren varlığı haline geldi. Muhaliflerin yanlış olduğu kanıtlandı ve insan doğası hakkında önemli bir ders öğrendik: çoğu büyük atılım, insanların başlangıçta reddettiği ve alay ettikleri kontrendik fikirler” ifadelerini kullandı.

Coinbase’in Başarısı

Armstrong ayrıca, kripto para birimi borsası Coinbase’in de, geçtiğimiz on yıl içinde başarılı olamayacağının düşünüldüğünden bahsetti. Armstrong; “Coinbase’i başlatmayı düşündüğümde, birkaç kişi bana bir kripto para cüzdanı ve takas alanı oluşturmaya çalışmanın delilik olduğunu söyledi. Dünyadaki en iyi hackerlar kripto borsalarına girmeye çalışıyorlardı ve Mt. Gox ve diğer pek çok kişi sorun yaşadı. Şans ve becerinin bir kombinasyonu ile Coinbase, saldırılardan etkilenmemeyi başardı ve her geçen yıl daha da iyileşen birçok yeni anahtar depolama yöntemi yarattı” diye konuştu.

Coinbase 2012 yılında kurulduğundan beri, şirket dünya çapında 100’den fazla ülkede faaliyet göstermeye başladı. Coinbase ayrıca kripto para biriminin benimsenmesine ve kullanım kolaylığına yardımcı olmak için temel ürünler yarattı. Şirket, kripto para ticareti yapılması için bir Global Dijital Varlık Alışverişi (GDAX) yarattı. Coinbase ayrıca, geliştiriciler ve tüccarlar için uygulamalar oluşturmak ve dijital para birimlerinde ödeme kabul etmek için bir API de sunuyor.

Brian Armstrong Önemli Noktalara Değindi

Armstrong, teknoloji tartışmaları yaygın olsa da, dijital para birimleri ve blok zincirlerle ilişkili güçlü bir duygu hissi olduğuna dikkat çekti. Armstrong şu noktalara dikkat çekti:

  • Bitcoin asla başarısız olmadı: İniş ve çıkışlara rağmen Bitcoin, on yılın en iyi performans gösteren dijital varlığı haline geldi.
  • Coinbase başarısız olmadı: Yıllar geçtikçe Coinbase, kripto para biriminin kullanımını daha kolay hale getirdi ve benimsenmesini sağlamak için bir dizi temel ürün yarattı.
  • Rekabet ortaya çıktı: Yeni kripto para birimleri oluşturuldukça ve blockchain protokolü değişiklikleri ortaya çıktıkça, kripto alanındaki rekabet arttı ve bu da yeniliği artırdı.
  • Kripto endüstrisi ilerleyen yaşanan gelgitlerle bile, en iyi performans gösteren yatırımcıların ve şirketlerin dikkatini çekti.
  • Borsalar en çok değer gördü: Son 10 yılda kriptodaki en iyi iş modelleri borsalardı.
  • Stablecoin kullanımı arttı: Kripto ile ilişkili volatiliteyi çözmek için Facebook gibi şirketlerden stabilcoinler ortaya çıktı.
  • Kurumlar büyüdü.
  • Bitcoin tamamen düzensiz olmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner