Yükleniyor...

Coinbase hisseleri, XRP duyurusunun ardından yükselişe geçti

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase'in hisseleri, XRP relist duyurusunun ardından yüzde 24'ten fazla yükseldi.

coinbase

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase’in hisseleri, XRP relist duyurusunun ardından yüzde 24’ten fazla yükseldi.

Kripto para borsası Coinbase hisseleri XRP haberinin ardından yükselişe geçti. Böylelikle şirketin hisseleri bu yıl ilk defa 100 doların üzerinde işlem gördü.

Coinbase hisseleri yüzde 24’ü aşkın yükseldi

Coinbase hisseleri, Ripple Labs’a açılan dava ile ilgili bir federal mahkeme kararının ardından keskin bir şekilde yükseldi. Böylelikle şirketin hisseleri, bir yıldan fazla bir süredir ilk kez hisse başına 100 doları aştı. Mahkeme kararı, XRP token’larındaki ikincil satışların kayıt dışı menkul kıymet satışı olmadığını gösterdi. Bu kararın ardından Coinbase, XRP’yi yeniden listeleyeceğini açıkladı. Borsadaki hisseler yüzde 24,5 artışla 107 dolara yükseldi. Aynı zamanda XRP de yüzde 80’e varan bir artış yaşadı.

sec coinbase

Perşembe günü elde edilen kazançlar, Coinbase’in 2023 rallisine katkıda bulundu. BlackRock’un 15 Haziran’da bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusu yapmasıyla birlikte Coinbase, piyasa gözetimi ortağı olarak hizmet etmek için bu tür bir ürünü piyasaya sürme yarışında bir dizi borsa için güçleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner