Yükleniyor...

Coinbase, NFT Pazaryerinin Beta Sürümünü Başlattı

Coinbase, merakla beklenen NFT pazaryerinin beta sürümünü başlattı.

coinbase

Coinbase, merakla beklenen NFT pazaryerinin beta sürümünü başlattı.

Coinbase’in NFT pazaryeri nihayet başlatıldı. beta sürümü nedeniyle yalnızca bekleme listesinde yer alan kişiler platformu kullanabilecek.

Coinbase, kullanıcı sayısını kademeli bir biçimde artırmayı planlıyor. Borsanın açıklamasına göre beta sürümü olması sebebiyle NFT işlemleri ücretsiz olarak yapılabilir.

Kullanıcılar, profillerinde sergilemek istedikleri NFT’leri seçmek için herhangi bir self-custody cüzdanını platforma bağlayabilir. Platformun arayüzü, önümüzdeki aylarda NFT’leri entegre edecek olan Meta’nın Instagram’ı ile benzerlik gösteriyor.

Coinbase, oluşturduğu pazaryerini, bir alım satım platformundan daha fazlası olarak görüyor. Borsa bunun yerine sanatçıların ve koleksiyoncuların yer aldığı bir sosyal platform meydana getirmeyi amaçlıyor.

Coinbase, bu ortamı sağlayabilmek adına, kullanıcıların diğer profilleri takip etmesine ve doğrudan NFT’lere yorum yaparak sohbet başlatılmasına olanak tanıyan bir arayüz meydana getirdi.

Coinbase NFT pazaryeri şu anda yalnızca Ethereum blockchain’i üzerine kurulu NFT koleksiyonları sunsa da, borsanın açıklamasına göre kullanıcılar ilerleyen dönemlerde diğer blockchain’lerden de NFT satın alabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner