Yükleniyor...

Coinbase, RIA Yönetmeliği Konusunda SEC’e Mektup Gönderdi 

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu, SEC’nin RIA saklama kuralında kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarını koruyacak revizyonlar yapmasını talep etti.

coinbase

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu, SEC’nin RIA saklama kuralında kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarını koruyacak revizyonlar yapmasını talep etti. 

Coinbase hukuk şefi Paul Grewal, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC), kayıtlı yatırım danışmanlarının (RIA) müşteri varlıklarını nitelikli emanetçilerle saklama sorumluluklarına ilişkin önerilen düzenlemede çeşitli revizyonlar yapmasını istedi. SEC, Coinbase Custody’yi nitelikli bir saklama kuruluşu olarak kabul etse de Coinbase, güncellenmiş RIA saklama kuralının haksız bir şekilde kriptoyu hedef aldığını iddia ediyor. 

Grewal, Yönetmeliğin Revize Edilmesi Çağrısında Bulundu

Paul Grewal’ın 9 Mayıs’ta gönderdiği belgeye göre, önerilen SEC yönetmeliği, kripto para birimleri gibi diğer varlık sınıflarını korumada başarısız oluyor. 

Coinbase, RIA müşterileri için nitelikli bir emanetçi olarak tanınan Coinbase Custody Trust Company’nin sahibidir. Coinbase Custody, müşteri varlıklarını iflas ve siber saldırılar gibi potansiyel tehditlerden korumakla sorumludur. 

Grewal’ın gönderdiği belge, gelecekteki yatırımlara uyarlanabilir kalmasını ve onları uygun şekilde korumasını sağlamak için saklama yükümlülükleri teklifinin genişletilmesini savunuyor. 

SEC’e hitaben yazılan mektupta Grewal, şimdiye kadar menkul kıymet olarak sınıflandırılmamış olan kripto varlıkları da dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarının korunması ihtiyacını vurgulayarak, teklifin ve personel rehberliğinin revize edilmesi çağrısında bulundu. 

SEC’nin mahkeme kararına uyması ve Coinbase’in gönderdiği belgeye bu hafta içinde yanıt vermesi bekleniyor. Coinbase, Nisan 2022’de bir dava açmış ve mahkemenin SEC’i birkaç ay önce sunulan dilekçeye ilişkin tutumunu kamuya açıklamaya zorlamasını talep etmişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner