Yükleniyor...

Core Scientific ve Celsius Arasında İpler Kopuyor

Core Scientific, Celsius tarafından gönderilen 4,7 milyon dolarlık idari talebi kabul etmedi.

celsius core

Core Scientific, Celsius tarafından gönderilen 4,7 milyon dolarlık idari talebi kabul etmedi.

Core Scientific ve Celsius arasındaki gerilim tırmanmaya başladı. İflas eden iki şirket, sözleşmeler ve hukuksal süreçlerde sık sık karşı karşıya geliyor. Dava dosyalarına düşen son verilere göre, Celsius’un gönderdiği idari talep, Core Scientific tarafından kabul edilmedi.

Bu hamlesiyle Core Scientific, Celsius’un öne sürdüğü 4,7 milyon dolarlık isteğini ödemeyi kabul etmedi. İki firma arasında, sözleşme yükümlükleri bağlamında gerilim yükseldi.

Core Scientific, Celsius’un Talebini Geri Çevirdi

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, Celsius Network’ün 4,7 milyon dolarlık idari talebinin yetersiz kanıtlar sunması nedeniyle reddedilmesini istedi. İflas mahkemesine düşen dosyalara göre, iki şirketin arasındaki ipler kopmaya başladı.

Bitcoin madencilik şirketinin itirazında, “Celsius’un sözde idari alacağının kabul edilmesi ve derhal ödenmesi talebi, Core’un da talepleri olduğunu göz ardı ediyor.” denildi. Core Scientific, Celsius‘un istediği miktarın kendi alacaklarından daha fazla olmadığını söyledi.

İflas eden madencilik şirketi, ilk olarak 2020 yılında Celsius ile bir iş sözleşmesi imzalamıştı. Ancak, elektrik masraflarındaki artış nedeniyle, Core’un bu elektrik masrafını Celsius’a yansıttığı bildirildi. Şirkete göre bu durum, gerekli mahkeme dosyalarında yer alıyor. Bu hususa itiraz eden Core Scientific, gerekli yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve aynısını Celsius’tan göremediğini belirtti.

Bitcoin madencilik firmasının avukatları, Celsius‘un Core Scientific’e yaklaşık 11 milyon dolarlık bir ödeme yükümlülüğünün bulunduğunu söyledi.

Son olarak Core Scientific, “Burada haksız yere zenginleştirilen biri varsa o da Celsius’tur” diyerek gerilimin fitilini ateşlemiş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner