Yükleniyor...

Core Scientific, İflas Anlaşmazlığını Çözmeye Çalışıyor

Bitcoin madenciliği ile bilinen Core Scientific, iflas anlaşmazlığını çözmek amacıyla 20 milyon dolarlık ekipman transfer edeceğini duyurdu.

core scientific

Bitcoin madenciliği ile bilinen Core Scientific, iflas anlaşmazlığını çözmek amacıyla 20 milyon dolarlık ekipman transfer edeceğini duyurdu.

Ödeme anlaşmazlığını çözmeye yönelik faaliyetler sürdüren Core Scientific, milyonlarca dolar değerinde olan ekipmanlarını, kripto madencilerinin eneri arabulucu departmanına aktaracak. Enerji arabulucu firması Priority Power Management ve Core Scientific arasındaki anlaşmalar, yargıç tarafından onaylanmış durumda. Firmalar, Core Scientific’in madencilik çalışmalarını genişletmeye yönelik aralarında 1.000 megavat (MW) güç alması planlanan Teksas merkezli iki maden şirketi konusunda anlaşmazlık içersindeydiler. Şirketler arasındaki anlaşmazlığı çözemeye yönelik görüşmeler devam ediyor.

Core Scientific, 20 Milyon Dolarlık Ekipman Transfer Edecek

53c77f97 c03e 4d02 a0fb a3b8c31ed4d9

Core Scientific yöneticisi Michael Bros, 19 Mart’ta yaptığı bir duyuruda, enerji ihtiyaçlarını “kısa bir hızlandırma programında” kaşılamak amacıyla altyapıya özel şekilde yönetmek, danışmak ve geliştirmeye yönelik, 2021’in Haziran ayında Priority Power’ı getirdiğini açıkladı. Fakat Bros, 2022 yılına kadar “tesislerinin beklenilen elektrik yükünü alamayacağını” kesinleştirdi. Gerçekleşen olay zincirinde Core Scientific’in büyük kayıplar yaşadığı için Priority Power’a ödeme yapmayı kestiğini bildirdi.

20 Mart tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Teksas’ın Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’nin düzenlediği bir raporda Yargıç David Jones, Core Scientific’in yaklaşık olarak 20,8 milyon dolar değerinde ekipmanı Priority Power’a devretmesini onayladı. .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner