Yükleniyor...

Core Scientific, Bitcoin Madencilik Ekipmanlarını Sattı

İflas duyurusunda bulunan kripto madenciliği firması Core Scientific, borçlarını ödemek için madencilik ekipmanlarını satma kararı aldı.

bitcoin madencilik cihazi core

İflas duyurusunda bulunan kripto madenciliği firması Core Scientific, borçlarını ödemek için madencilik ekipmanlarını satma kararı aldı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan kripto çöküşünden etkilenen bir diğer sektör de kripto madenciliği oldu. Bu sektörün güçlü isimlerinden Core Scientific, piyasa koşullarına ayak uyduramadığı için iflas bildirmek zorunda kaldı. Toparlanmaya çalışan şirket, önceki günlerde operasyonlarını yürütebilmek için borç almıştı. Son olarak madencilik şirketi, operasyonlarını devam ettirebilmek için madencilik ekipmanlarını sattığını duyurdu.

Core Scientific, Bitcoin Madencilik Ekipmanlarını Gözden Çıkardı

Core Scientific, New York Digital Investment Group (NYDIG) tarafından teminat olarak kullandığı 27 binden fazla madencilik makinesini sattığını duyurdu. Bitcoin madenciliği konusunda çalışmalarına son veren şirket, madencilik ile ilgili ekipmanlarını satarak 38,6 milyon dolar elde etti. Gelen bu miktar, borçların ödenmesinde kullanılacak.

Dev kripto madenciliği şirketi, makinelerin satışının kısa vade için olumsuz etki edeceğini kabullense de borç ödemelerinin bu olumsuzluğu azaltacağını ifade etti. Şirket, operasyonlarını tekrar aktif hale getirebilmek bu kararın alındığını savundu.

Core Scientific, çalışmalarını madencilik için kullanılmayan daha az nitelikli ekipmanlar ile devam ettirmeyi planlıyor. İflas başvurusunda, yaşanılan kaybın bir kısmını “S19 XP19” madencilik ekipmanları ile azaltmayı planlıyor.

Ayrıca Core Scientific, mevcut kredisini güncellemek amacıyla 31 Ocak tarihinde iflas mahkemesine başvurmuştu. Yapılan başvuru sonrasında, iflas mahkemesi tarafından 70 milyon dolar değerinde borç aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner