Yükleniyor...

Coinbase, ChatGPT ile Akıllı Sözleşme Testini Gerçekleştirdi

Coinbase, OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka platformu ChatGPT ile akıllı sözleşmeler üzerinde testler gerçekleştirdi.

coinbase 1

Coinbase, OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka platformu ChatGPT ile akıllı sözleşmeler üzerinde testler gerçekleştirdi.

Son zamanların en büyük furyalarından birisi olan yapay zeka, dünya genelinde popülerlik kazanmaya başladı. Dünyanın en zengin insanlarının da arkasında durduğu ve sık sık destek verdiği teknoloji, kripto sektörüne de entegrasyon kurmaya başladı. Popüler kripto borsası Coinbase, ChatGPT’nin güvenlik açıklarını tespit etme yeteneği hakkındaki iddiaları test etmek istedi. Borsa, akıllı sözleşmeler üzerinde bir ChatGPT deneyi gerçekleştirdi. Ancak borsaya göre, yapay zeka uygulaması deneylerde başarısız oldu.

Coinbase, ChatGPT Deneyini Gerçekleştirdi

Kripto borsası Coinbase, son zamanlardaki yapay zeka furyasını denemek amacıyla, ChatGPT ile akıllı sözleşme testleri gerçekleştirdi.

Coinbase, bünyesindeki “Blockchain Security” ekibiyle akıllı sözleşmelerdeki güvenlik ve verimlilik konularına odaklandı. Blockchain Security, otomatik token incelemelerini gerçekleştirmek amacıyla ChatGPT‘yi kullandı. Ekip, bu testlerden çıkan sonuçları, “standart token güvenlik inceleme” yöntemleriyle karşılaştırdı.

Testlerin sonucunda açıklama yayınlayan Coinbase, ChatGPT‘nin umut vadettiğini ve potansiyel taşıdığını belirtti. Ancak Coinbase, ChatGPT‘nin, akıllı sözleşme denetimleri gibi süreçlere entegre edilmesi için henüz yeterli olmadığını düşünüyor.

Popüler kripto borsası, ChatGPT ile “standart token güvenlik inceleme” yöntemlerini kıyasladı. Bu kıyaslamada, 20 akıllı sözleşme risk puanları karşılaştırıldı. ChatGPT, 12 kez manuel inceleme ile aynı sonucu verdi. Ancak, ortaya çıkan diğer 8 hatanın 5’inde, ChatGPT’nin yüksek riskli varlıkları düşük riskli olarak etiketlediği gözlemlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner