Yükleniyor...

Coinbase, Singapur’da Düzenleyici Onayı Aldı

Singapur Para Otoritesi (MAS), Coinbase'in Singapur'da faaliyet göstermesi için bir DPT lisansı için onay verdiğini açıkladı.

Coinbase Singapurda Duzenleyici Onayi Aldi

Singapur Para Otoritesi (MAS), Coinbase’in Singapur’da faaliyet göstermesi için bir DPT lisansı için onay verdiğini açıkladı.

MAS, Coinbase’e verdiği düzenleyici onay ile birlikte Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında DPT platformları için 17 ilkesel onay ve lisans vermiş oldu. Birçok ülkede faaliyet gösteren Coinbase‘in kripto hizmetleri vereceği yeni adresi de Singapur.

Coinbase’e Singapur’dan Faaliyet Onayı

Coinbase, Singapur’dan aldığı düzenleyici onayı ile müşterilere perakende, kurumsal ve ekosistem ürünleri paketini sunabilecek.

Singapur’dan alınan bu onay, Coinbase’in devam eden uluslararası genişleme planında önemli bir kilometre taşı niteliği taşıyor. Coinbase’in şu anda Singapur’da 100 çalışanı var. Kripto borsasının lisans aldığı bir önceki durağı Hollanda olmuştu.

coinbase

Coinbase, İrlanda, İngiltere ve Almanya’daki özel merkezler aracılığıyla neredeyse 40 Avrupa ülkesindeki müşterilere hizmet veren geniş bir faaliyet alanına sahip.

Yerel düzenlemelere uygun olacak şekilde, birçok büyük pazarda ek kayıtlar veya lisans başvuruları için çalışmalarını da sürdürüyor.

Coinbase Güneydoğu Asya direktörü Hassan Ahmed, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Singapur’u web3 inovasyonu için stratejik bir pazar ve küresel bir merkez olduğunu düşünüyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner