Yükleniyor...

Coinbase’ten Metaverse Projesi Mi Geliyor?

Kripto para ticaret platformu Coinbase, kullanıcılarının metaverse'e erişmesi ve gezinmesi için NFT tabanlı kullanıcı adlarını başlatmayı planlıyor.

Coinbase metaverse

Kripto para ticaret platformu Coinbase, kullanıcılarının metaverse’e erişmesi ve gezinmesi için NFT tabanlı kullanıcı adlarını başlatmayı planlıyor.

Dün Coinbase web sitesindeki bir blog gönderisinde, Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong ve Identity Ürün Lideri Alex Reeve, Coinbase’in metaverse’te kullanıcı adı tabanlı NFT’leri başlatmayı planladığını yazdı.

Kullanıcılar metaverse’e bireysel cüzdanlarını bağlanacak ve diğer kullanıcılarla etkileşime girme, metaverse tabanında kripto para birimi ile ödeme yapma gibi özelliklere izin verecek.

Armstrong ve Reeve gönderide şu ifadelere yer verdi;

“Metaverse’in var olacağını ve bunun bir sanal dünya olacağını biliyoruz. Amacımız, herkesin kimliğini oluşturmasını, bu evrene basit, güvenilir ve merkeziyetsiz bir şekilde erişmesini kolaylaştırmak.”

Blog yazısında, bu tür kullanıcı adlarının ne zaman kullanıma sunulacağından veya bunların nasıl çalışacağına dair kapsamlı bir bilgi yer almadı. Ancak, Ethereum Name Service’i yöneten Ethereum aracılığıyla bir kullanıcının dijital cüzdanına bağlanabileceği açıklaması yapıldı.

Blog gönderisinde şunlar aktarıldı;

“Metaverse evreninde avatarınızı satın almanıza, genel profilinizi oluşturmanıza, tanımlamanıza ve sürdürmenize olanak sağlayacak teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Kullanıcıların Metaverse’deki her uygulamada oturum açmasına izin verebilecek ETH/Coinbase ile Oturum Açma gibi özellikler üzerinde çalışıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner