Yükleniyor...

CoinJar’ın Kurucu Ortağı: Stablecoin’ler Oyunun Kurallarını Değiştiriyor

Avustralya merkezli kripto para borsası CoinJar'ın kurucu ortağı Asher Tan, stablecoin'lerin kripto para piyasası için oyunun kurallarını değiştirdiğini düşünüyor.

Stablecoin Oyun Değiştirici

Avustralya merkezli kripto para borsası CoinJar’ın kurucu ortağı Asher Tan, stablecoin’lerin kripto para piyasası için oyunun kurallarını değiştirdiğini düşünüyor.

Stablecoin’ler, kripto para piyasasındaki dalgalanmalarla mücadele etmek için başka bir kripto para birimine dönüştürülebilen ama sabit bir orana sahip kripto para birimi olarak oluşturulan bir kripto para türü. CoinMarketcap’a göre piyasadaki en büyük stablecoin Tether. Bununla birlikte Tether, şeffaflık ve manipülasyon iddialarından kaynaklanan sorunlarla sık sık gündeme geliyor. Tether’ın yerini almak için oluşturulan diğer stablecoin’ler ise Gemini USD ve True USD.

Tan, kripto para piyasasında istikrarlı bir oranda para transfer edilmesine yardımcı olan stablecoin’lerin herkesin odağında olduğunu belirterek stablecoin’lerin birçok uygulamada kullanılabileceğini veya kullanım alanı bulunduğunu belirtiyor. Ona göre, stablecoin fikri hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları piyasaya çekebilir. Tan’ın stablecoin’lerle ilgili olumlu düşünceleri CoinJar platformuna kadar uzanıyor ve platforma stablecoin’lerin dahil edilebileceğini belirtiyor.

Stablecoin’ler yatırımcıların kripto para piyasasındaki aşırı dalgalanmalara maruz kalmadan piyasaya dahil olmalarına yardımcı oluyor. Birçok yatırımcı için stablecoin’ler gerçek bir yatırım aracı iken diğerleri sadece bir spekülasyon aracı (Bitcoin gibi). Tan, yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun spekülasyon aracı olarak Bitcoin’i kullanabileceğini düşünüyor ve Bitcoin için algının değişmeye devam ettiğini söylüyor.

Bu yılın başlarında CoinJar Avustralya’nın ilk kripto para endeks fonunu başlattı. Net varlıkları olan toptan yatırımcılara en az 2.5 milyon dolarlık kripto para  satın alma imkanı sunan CoinJar giderek büyüyor. Tan’ın şirketi CoinJar Avrupa’ya genişlemeyi planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner