Yükleniyor...

Bitcoin ABC, Bitcoin Cash Fork’ta Yüzde 51 Eşiğini Geçti!

Saygın Bitcoin ağından veri sağlayıcısı olan Coin.

Bitcoin ABC Bitcoin Cash BCH

Saygın Bitcoin ağından veri sağlayıcısı olan Coin.Dance’e göre, Bitcoin SV (“Satoshi Vision”) düğümlerinden yüzde 600’den daha fazla Bitcoin Cash ABC düğümü bulunuyor. Bitcoin Cash ABC, Bitpay, Binance ve Coinbase olmak üzere üç büyük borsa desteğinden yararlanırken, Bitcion Cash SV en büyük Bitcoin Cash madencilik havuzu Coingeek’in desteğine sahip.

Bitcoin Cash Düğüm Sayısı

Son cümlenin anahtar kelimesi “havuz”. Bireysel madenciler, donanımlarının izin verdikleri güç her ne olursa olsun özgürdürler ve belirli bir havuza üye olabilirler. Bu üyelikler bazen isteğe bağlı ve bazen de geçicidir.

Haberi hazırladığımız sırada tek saygın borsa olan Poloniex’de BCHABC, BCHSV ve BCH dikkate değer derecede yüksek işlem görüyorlardı. Bir ABC Coin’in değeri 414 dolar iken, SV Coin’in değeri 113 dolardı.

Bunlardan birisine sahip olmak bu noktada sadece bir Bitcoin Cash’e sahip olmaktan yaklaşık 2 dolar daha aza sahip olmak anlamına geliyor. Ancak bu gerçek ticaretin henüz başlamadığından kaynaklanıyor. Bu noktada söz konusu rakamların temsili rakamlar olduğunu bilmek gerekiyor.

Düğüm Sayısı Her Şey Demek Değil

Bitcoin düğümü başlatmak nispeten ucuzdur. Her ne kadar daha büyük sabit disk gereksinimleri nedeniyle herhangi bir uzun vadeli bir Bitcoin Cash düğümünü çalıştırmak teorik olarak daha pahalı olsa da Bitcoin Cash zincirindeki blokların ezici çoğunluğu 32 MB sınırından çok daha düşük boyutta.

Bitcoin Cash SV Fork’u blok boyutunda artışa neden olacak ve her bir bloğun 128 MB sınırında olmasını sağlayacak. Bu noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Her halükarda Digital Ocean veya Linnode gibi bir hesaba sahip olan tek bir kullanıcı birkaç yüz dolarlık düzinelerce düğüm oluşturabilir. Bu, düğüm sayısının her şey olmadığının en önemli kanıtı. Düğüm sayısına bakarak Hard Fork’un fiilen gerçekleşip gerçekleşmediğini veya gerçekleceği yeri kestirmek mümkün değildir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner