Yükleniyor...

Dev ABD Müzesi Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek

Great Lakes Science Center, Cleveland, Ohio şehir merkezindeki büyük bir müze ve eğitim tesisi.

Great Lakes Science Center Bitcoin

Great Lakes Science Center, Cleveland, Ohio şehir merkezindeki büyük bir müze ve eğitim tesisi. Müze, 13 Kasım’dan itibaren ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayacak.

Great Lakes Science Center’ın CEO’su Kirsten Ellenbogen, kurumun yerel blok zincir ekosisteminin büyümesine yardımcı olmak için kripto para kabul etmeye karar verdiklerini söyledi.

Ellencoogen, Bitcoin’in kabul edilmesinin Cleveland’da Blockchain ekosistemini büyütme çabasının sadece küçük bir parçası olduğunu belirtti.

Great Lakes Science Center’ın ödemeleri kripto para ile kabul etmeye başlayacak olması bir ilk değil. Florida Kıyı Bend Müzesi ve Florida St. Petersburg Tarih Müzesi, bir süredir ödemeleri BTC ile kabul ediyor. Great Lakes Science Center, ABD’de resmi olarak ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerini kabul eden üçüncü müze konumunda.

Beş yıldır büyük bir hızla büyüyen Bitcoin, ICE, Fidelity, Nasdaq ve New York Menkul Kıymetler Borsası gibi büyük ölçekli kuruluşlar tarafından uygun bir varlık olarak kabul edilen, 110 milyar dolar değerinde önemli bir para birimi haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner