Yükleniyor...

CoinSwitch CEO’su Hindistan’daki Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

Hindistan’ın önde gelen kripto şirketlerinden CoinSwitch'in CEO’su Ashish Singhal, ülkenin yatırımcıları koruyacak ve sektörü destekleyecek bir kripto düzenlemesine ihtiyacı olduğunu söyledi.

coinswitch ceosu hindistandaki kripto duzenlemeleri hakkinda konustu r

Hindistan’ın önde gelen kripto şirketlerinden CoinSwitch’in CEO’su Ashish Singhal, ülkenin yatırımcıları koruyacak ve sektörü destekleyecek bir kripto düzenlemesine ihtiyacı olduğunu söyledi.

1.9 milyar dolar değerleme ve 18 milyondan fazla kullanıcı ile Hindistan’ın en büyük kripto şirketi olan CoinSwitch’in CEO’su Singhal, Pazar günü Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda Reuters’a demeç verdi. CEO, hükümetin kripto varlıkları yasaklayıp yasaklamama konusundaki gelgitlerine vurgu yaparak kullanıcıların ellerindekine ne olacağını bilmediklerini söyledi. Ayrıca düzenlemelerin alana bir çeki düzen getireceğini ve daha fazla kesinlik sağlayacağını belirtti.

Daha önce aktardığımız üzere Hindistan, kripto varlıklara yönelik olası bir yasağı destekliyor. Ülkenin kripto varlıkları vergilendirme hamlesi ülkenin kripto topluluğunda bir kabul sinyali olarak algılansa da konu hakkında bir netlik henüz sağlanmış değil. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner