Yükleniyor...

Colorado, Sermaye Finansmanında Menkul Kıymet Tokenlarına Bakan Tasarıyı Geliştiriyor

ABD’nin Colorado eyaleti milletvekilleri, eyaletin sermaye finansmanında menkul kıymet tokenlarından yararlanmasını öneren tasarıyı geliştiriyor.

colorado sermaye finansmaninda menkul kiymet tokenlarina bakan tasariyi gelistiriyor 6

ABD’nin Colorado eyaleti milletvekilleri, eyaletin sermaye finansmanında menkul kıymet tokenlarından yararlanmasını öneren tasarıyı geliştiriyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Colorado eyaleti, kripto varlık hamlelerini sürdürüyor. Bunlardan sonuncusu, bu yılın başlarında sunulan ve eyalet için sermaye toplamada menkul kıymet tokenlarına bakan yasa tasarısınında ilerleme kaydetmesi oldu. Eğer mevzuat kabul edilirse, bu tür kullanıma ilişkin bir çalışma onaylanmış olacak. 

Tasarıya ilişkin olarak şu ifadeler yer aldı: Tasarı “eyalet saymanının, eyalet sermayesi finansmanı için menkul kıymet tokenı teklifleri kullanmasının fizibilitesini incelemesini ve eyalet sermaye finansmanının menkul kıymet tokenı tekliflerinin kullanımının ne ölçüde eyaletin çıkarına olacağını belirlemesini gerektirir.”

Tasarı ilk olarak Şubat ayında sunuldu ve Mart ortasında ise geçti. Daha sonra Temsilciler Meclisi’ne gönderilen tasarı, Meclis Ödenekleri Komitesi’nin 5 Mayıs’ta yaptığı eylemler de dahil olmak üzere değiştirildi ve geliştirildi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x