Yükleniyor...

Concordium Blockchain, Testnet’i 1000 Node ile Tamamladı

Concordium kurumsal blok zinciri, MVP test ağının ve token satışının sonuçlarını paylaşarak ana ağ yol haritasını doğruladı.

concordium tesntnet

Concordium kurumsal blok zinciri, MVP test ağının ve token satışının sonuçlarını paylaşarak ana ağ yol haritasını doğruladı.

Kurumsal blok zincirleri segmentine hitap eden Concordium platformu, MVP testlerinin sonuçlarını açıkladı.

MVP Testi Bitti, Token Satışı Tamamlandı

Bir basın açıklamasına göre, blockchain platformu Concordium, minimum uygulanabilir ürünü (MVP) ile deneyleri başarıyla tamamladı. Bu test aşaması Testnet 4 olarak adlandırıldı ve toplamda 7.000 hesap oluşturuldu. Testnet 4’te ağda 2300’den fazla özerk kimlik başlatıldı. Concordium işlemleri 1000’den fazla düğüm ile güvence altına alınırken, cüzdan ise 3600 kez indirildi.

Testnet 4’te incelenen bir dizi kullanım senaryosu oyun, kitle fonlaması, zaman damgası ve oylama araçlarını içeriyordu. MVP testnet, Concordium ekosistemiyle ilgili tüm ayrıntıların, akıllı sözleşmelerin işlevselliğini test etti. Concordium CEO’su Lone Fonss Schroder, geliştirici topluluğunun Concordium MVP’nin testini büyük bir ilgiyle karşıladığını itiraf etti:

“Topluluğun, özellikle RustLang geliştiricileri arasındaki ilgisine tanık olmak şaşırtıcıydı. Concordium, protokol düzeyinde kimliği olan blok zinciri üzerine inşa etmek isteyen DeFi projelerinden güçlü bir talep aldı.”

Ek olarak, özel bir token satışı çerçevesinde 10 milyon euro daha toplandı. Bu finansman, kurumsal blok zinciri Concordium’un daha da gelişerek ilerlemesini sağlayacaktır.

Concordium 2021 Planlanması

Ek olarak Concordium, ana ağ hakkındaki zaman çerçevesinin ayrıntılarını da paylaştı. Ekibine göre, Concordium mainnet 2021’in 2. çeyreğinde devreye girecek. Post-mainnet yol haritaları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Kısa süre önce, Concordium ve Geely Group -ünlü otomotiv üreticileri- arasındaki bir ortak girişim açıklanmıştı. Gizlilik odaklı blok zinciri Concordium, modern işletmelerin operasyonel sorunlarını zk-snarks ile güvence altına alınan protokol düzeyinde kimlik hizmetleriyle çözmeyi amaçlamaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner