Yükleniyor...

Covid-19 Salgınını Fırsata Çeviren Kripto Ticaret Uygulaması: “RobinHood”

Kripto paralar için hizmet veren ve ücretsiz bir mobil uygulama olan "RobinHood", Sequoia Capital tarafından yönetilen Seri F fonlama turunda 280 milyon dolarlık bir komisyon aldı.

covid 19 salgınını avantaja çeviren borsalar mevcut

Kripto paralar için hizmet veren ve ücretsiz bir mobil uygulama olan “RobinHood”, Sequoia Capital tarafından yönetilen Seri F fonlama turunda 280 milyon dolarlık bir komisyon aldı. Fortune’a göre şirket şu anda 8,7 milyar dolar değerinde.

RobinHood, Mart ayında yaşanan piyasa çöküşü sırasında bir dizi kesinti yaşadı. Bu kesintilerden kaynaklı ciddi mali kayıp ve müşteriler tarafından açılan davalara maruz kalan şirket, büyük bir başarıya imza atarak 2019 yılının aynı ayına göre ticaret hacmini 3 kat arttırdı.

Şirketin kurucu ortağı Vlad Tenev yaptığı açıklamada, Robinhood’un koronavirüs kaynaklı pazar erimesinden faydalanmayı başardığını ve yeni enjekte edilen sermayeye ile birlikte de şirketin yakın gelecekte daha fazla ürün piyasaya sürebileceğini belirtti.

“Gelecek birkaç yıl içinde Robinhood’un küresel olarak genişleyeceğini ve daha fazla ürün sunmaya devam edeceğini öngörüyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner