Yükleniyor...

COVID-19 Sesi, NFT Olarak Satışa Çıkıyor

COVID-19'u duyabiliyor musunuz?

nft

COVID-19’u duyabiliyor musunuz? Cevabınız ne olursa olsun, bir şirket Covid-19’un sesini NFT formatında 285 dolara satışa çıkardı.

Viromusic adlı bir şirket, COVID-19’un genetik kodunu müziğe çevirip NFT şeklinde satma fikrini ortaya attı.

Şu an itibariyle şirket, koronavirüs listesinde yavaş melodiden enerjik rock müziğe kadar 10.000 şarkı oluşturdu.

Şirketin web sitesinde şu ifadeler yer aldı;

“Viromusic, virüsün kendisi tarafından oluşturulan şarkılardan oluşan heyecan verici yeni bir NFT ses koleksiyonudur! Şarkılar, Korona virüs’ün içindeki genetik dizilim kullanılarak yapılmıştır.”

Covid 19

Uzmanlar, bir DNA sıralayıcı kullanarak koronavirüsün genetik kodunu aldı. Bu G, A, T ve C harflerinden oluşan uzun bir dizilim şeklindedir. Bu dizilim daha sonra üç harfli bloklara bölündü ve bunlara bir nota atandı.

Bu işlemlerden sonra, özel bir yazılım, onu müzikal hale getirerek, bu parçalanmış blokların dizisine yerleştirdi. Ardından Viromusic’teki uzmanlar, onu bir şarkıya dönüştürmek için arkaya enstrümanlar ekledi.

Web sitesinde konuyla ilgili şunlar aktarıldı;

“DNA Sonification isimli teknik kullanılarak, şarkılardaki melodi tamamen viral diziden türetilmiştir. Melodideki her nota, virüsün kendisinin daha fazla kopyasını oluşturmak için kullanılan talimatların bir parçasıdır.”

Şirket, şimdiye kadar koronavirüs listesinde yavaş melodiden enerjik rock müziğe kadar 10.000 şarkı oluşturdu. Şirket, her parçanın kendine özgü viral melodisi olduğu için bu koleksiyondaki her şarkının ‘bir tür’ olduğunu iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner